Svátek má: Vladimír

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Odbory by už neměly přešlapovat na místě.Protesty jsou nevyhnutelné!

Největší odborová centrála ČMKOS ohlásila termín a místo manifestačního mítinku.


Oproti očekávání mnohých zaměstnanců bude i tentokrát toto tradiční shromáždění uzavřenou akcí jen pro ty nejaktivnější členy a členky. Mezi nimi bude i mnoho členů KSČM a já jim tímto děkuji za jejich angažovanost na pracovištích.

Doufám, že tam bude hlas řadových odborářů, nespokojených s politikou pravicové vlády, slyšet a brzy po mítinku uzavřeném mezi stěny centra v pražské Karlíně se uskuteční akce veřejná. Napětí mezi lidmi narůstá. Naštvanost na pětikoalici, která v době velkého zdražování na lidi oproti jiným vládám okolních zemí totálně kašle, je pochopitelná.  Zaměstnanci, a nejen oni, budou muset do ulic nebo přinejmenším protestně na chvíli zastavit práci. Jinak si jejich oprávněných požadavků slepenec ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů všímat nebude. Všechny odborové centrály, nikoli pouze ČMKOS, se musí zaměstnanců zastat nejen slovy během jednání s ministry, kteří si je vodí od jedné neplodné schůzky ke druhé.

Teď už je čas na činy. Odbory by jinak ztratily důvěru těch, které zastupují. Než se vrátí levice přinejmenším do Sněmovny – a já nepochybuji, že po příštích volbách tam opět budou poslanci KSČM bojovat za obyčejné lidi, je třeba využít všech cest, jak se postavit asociální politice vládnoucí pravice. Doufám, že vládu čeká horký podzim, protože její ignorance rostoucích sociálních problémů je neúnosná.

Kateřina KonečnáKdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?