Svátek má: Evžénie

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Nebudeme už ukládat peníze do bank?

Musím říct, že jsem s velkým údivem četla příspěvek v Lidových novinách v pondělí 7. března od právníka, pedagoga a dlouholetého kandidáta za ČSSD Petra Kolmana s titulkem “Výběr banky není výběr zubní pasty”.


Stojí v něm mj. “kdo spoří v ruské bance, nepřímo podporuje/podporoval zločinný Putinův režim”. Dále se pan Kolman podivuje nad tím, že tento bankovní ústav využívala řada měst i krajů, dokonce těch s pravicovým vedením. Pokud bychom v duchu této logiky uvažovali, pak by největším zločincem byla v tomto případě Česká národní banka, která společnosti Sberbank CZ udělila licenci a téměř deset let ji nechala poskytovat bankovní služby. A kdybych to vzala úplně ad absurdum, pak by většina z nás zřejmě podporovala dětskou práci, děsivé pracovní podmínky nebo ničení životního prostředí, neboť má ve svém šatníku určitě kousky, na jejichž výrobě se podílely děti a ve svých elektronických zařízeních má součástky z materiálů, které při získávání nevratně poškozují životní prostředí…I kdybych nad výše uvedeným mávla rukou, tak stejně nemohu postupovat u teze “někdo si vybere nezodpovědně banku, pár let má vyšší úrok či odpuštěné poplatky”. Možná v právnické branži nepanuje finanční nouze a poplatky či výše úroků tak její příslušníci nemusí vůbec řešit. V České republice je však například dle šetření Equa bank z podzimu 2019 (obávám se, že dnes budou tato čísla ještě hrozivější) třetina domácností, která má problémy vyjít se svými měsíčními příjmy. A ti se s největší pravděpodobností zabývat tak “přízemní” věcí, jako je cena produktu nebo služeb (tedy ony poplatky i úroky), prostě musí!

‼ Je děsivé, že takovým asociálním způsobem je schopen uvažovat někdo, kdo kandidoval za sociální (!) demokracii (nejen) ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Kateřina Konečná

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%