Svátek má: Dana

Komentáře

S Ukrajinou a nikdy jinak

Mám doma naši vlajku. Visí tak, že na ni vidí televize. Všiml jsem si, že modrý klín velmi vybledl, a bílá nějak žloutne. Jen červená je jako krev.

Vy co máte doma vlajku, podívejte se co se s ní děje. Možná je stejná ona i moje jako dřív, jen mé oči špatně vidí. Co ty vaše?

Děsí mě, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tato zkušenost se v poslední době znovu mocně využívá. Hitler měl tisk a rádio, soudruhům k tomu přibyla televize a dnes internet. Tato média si s částí evropské společnosti dělají, co chtějí. Vymýšlí problémy a organizují jejich řešení. Ovlivňují ekonomiku nejen Evropy, a směřování k cílům, jejichž smysl a cíl zná jen pár lidí, kteří tento gigantický cirkus ovládají.

Nyní například pomalu mění názor Evropanů na ukrajinskou válku. Destrukce Evropy už nemá být totální, jak dokazuje zmařený pokus Ukrajiny vtáhnout NATO do přímé války s Ruskem. Reakce USA na rakety v Polsku byla pro Zelenského nepříjemným překvapením. Možná si špatně vyložil scénář. Nic to ale nemění na faktu, že ukrajinské vládě je osud Ukrajinců lhostejný, ale potřebuje jejich podporu. Myslím, že připojení Slovenska a Česka k Ukrajině, by mohlo být právě tím požadovaným a potřebným úspěchem. Naše vláda posedlá Ukrajinou by se s tím smířila, většina našich občanů, kteří svou vládu nadšeně podporují, jak tvrdí průzkumy a media, by se nebránila - ostatně ani není čím, a ukrajinské vlajky na spoustě vládních i soukromých budov dávno visí. Stačí tedy zorganizovat došlé Ukrajince a české žluto – modré vlastence, aby se chopili příležitosti. Naše dnešní protiruská společnost by tento proukrajinský puč přivítala, někteří s nadšením. Těch pár bláznů, co se pokládají za starovlastence, a pokusili by se svou vlast bránit, by skončilo v base.Naše republika by tak předběhla mírumilovné Polsko, které s nápadem dostat Ukrajinu do EU tím, že se spolu spojí, přišlo jako první. EU tomuto vývoji ráda zatleská! Naplnila by se tak touha většiny Čechů, Moravanů a Slezanů po pořádku a demokracii ukrajinského typu, a přestali bychom se stydět, že někdo bojuje za nás, jak je nám vládou a novináři často připomínáno. Dnes – 20.11. v 12-13hod. jsem  měl, při sledování PARTIE na CNN PRIMA NEWS dojem, jako by puč už proběhl.

Tak co, taky vám bledne modrá a žloutne bílá na vlajce? Možná některým postačí pořádně si protřít oči!

Karel Petřík

Vláda se přece vydírat nedá!

Vláda se přece vydírat nedá!

Karel Petřík 

28. listopadu 2023
Vláda chce jednat jen v pohodlí svých představ. Nedá se vydírat nějakou odborářskou sebrankou, které se nelíbí, nebo nechce pochopit vládou vybraná řešení a šíření společensko – ekonomické záchrany. Podařilo se jí tak jedinečné spojení 80% společnosti proti sobě.

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
38%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%