Svátek má: Berta

Komentáře

Komorní „drama“ na Kavčích Horách

Úplně náhodou na mě včera odpoledne z obrazovky počítače „vyskočil“ titulek Volba generálního ředitele ČT v přímém přenosu. A tak jsem si to nabízené „live“ pustil.

Pravda, expozé staronového ředitele Dvořáka jsem  zmeškal,  za to ty , kteří mu při výběrovém řízení dělali stafáž, jsem vyslechl téměř všechny.

A bylo lze zaznamenat velice zajímavá konstatování jak k současnému chodu a financování České televize, tak k vizím jejího dalšího fungování.

Českotelevizní radní pokládali kandidátům různé sofistikované otázky, Ti pak víceméně věcně odpovídali.

A došlo na tajnou volbu. Předseda volební komise popsal poměrně  složitou proceduru jednotlivých kol, co bude, když bude.

Ale nebylo to třeba. Z prvního do druhého kola postoupili dva kandidáti, z nichž současný generální ředitel Dvořák s drtivou převahou. Druhé kolo pak již bylo jen potvrzením toho, že v ČT se  v příštích šesti letech mnoho nezmění. Dvořák vyhrál 15 : 0 a byl zvolen novým generálním ředitelem České televize.

Debakl sice protikandidáti na první pohled nesli statečně, asi takový výsledek trochu čekali a vítězi podali ruce. Ale o tom, co si v té chvíli mysleli, můžeme jen spekulovat.

„Koncepce rozvoje České televize, kterou jsem radě ČT nabídl, je postavena na dvou základních principech. Tím prvním je kontinuita. Tím druhým významným principem je inovace, “ řekl Dvořák na tiskové konferenci.

A tak ti, kteří snad  ve skrytu duše doufali, že se ČT alespoň trochu změní k lepšímu, že po vyslechnutí jejího zpravodajství již nebudou muset vyhledávat „alternativní“ servery pro objektivnější a nezkreslené  informace, jsou asi zklamaní.

Naší další šancí budou podzimní parlamentní volby.
Nepromarněme ji!


Zdeněk Lanz

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: