Svátek má: Berta

Komentáře

J. Rajchl, na chodníku sedící

Když jsem zahlédl pana Rajchla sedět na obrubníku chodníku pod okny parlamentu, napadlo mě, že si z blízka prohlíží moc, která těmi okny vypadla, a válí se na zemi v prachu.


Co jiného by přimělo nuže, který v posledních dnech zvířil bahno našeho politického rybníka, aby usedl na studenou dlažbu. Možná právě přemýšlel jak ji uchopit, aby nevyklouzla, a dokázal ji unést. Už dnes se ozývají „odborníci“, kteří vědí přesně co, kdy a jak má Jindřich udělat, aby na ně něco zbylo. Mnohem větší smečku však tvoří ti, co přehrabávají jeho život od školky do dneška s nadějí objevu nějaké zvrhlosti, a pokud nenajdou nic, tak si něco vymyslí. S tím nemají příslušníci novinářského cechu problém. Čtenář nebo divák toužící po pomluvě ji vždy najde a radostně uvěří. Co na tom, že se později, někdy i po letech prokáže lež, pomluva, nebo křivé svědectví.


Když Jindřicha ze zamyšlení vytrhla žena s přáním stisknout mu ruku, využil jsem toho, a pochválil ten nedělní SPANILÝ POCHOD a popřál sílu do dnů budoucích. Mrzí mě, že jsem zapomněl na jeho ženu. Ta má a ještě bude mít perný život. Tak nějak ale cítím, že jestli se stane Jindřich premiérem, tak tento premiér se nám nerozvede. Tento slib nikdy veřejně nevyřkl, a ani nemohl, přesto tomu nejvíc věřím.Ne, nehodlám si doma pověsit portrét Jindřicha vedle Husa, ale určitě budu mít v čele vlády raději bojovníka, než upáleného reformátora. Ti mohou zdobit prapory, posilovat naše duše, a orodovat za nás před Bohem, protože naše ústa neberou slova o lásce k bližnímu nadarmo. Nechceme být zabíjeni, ani zabíjet. Nechceme dokonce ani zabíjení napomáhat. Také to je důvodem naší nespokojenosti s tím, kam nás vedou ti, co považují krmení války za jedinou cestu k míru.  

Celá čtyřdenní protestní akce skončila ve středu podvečer, mezi vlastenci oblíbenou písní: Kde domov můj…….na kterou plynule navázala slova: Nad Tatrů sa blýská, hromy divo bijů, nebo to bylo – Nad Prahou se blýská?

Karel Petřík  

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: