Svátek má: Kamila

Zprávy

Velikost textu:

Západ ničí opozici v Rusku

Západ ničí opozici v Rusku

Ruské vedení v čele s prezidentem Putinem se loni s bolestí a nechutí muselo naučit, že současný konflikt se týká Ukrajiny jen povrchně, ale ve skutečnosti jde o budoucnost Ruska, píše Wolfgang Hübner na německém webu PiNews.

Ilustrační foto
12. ledna 2023 - 06:20

V obrovském ruském impériu jsou samozřejmě také politické a sociální síly, které nesouhlasí s vládci v Moskvě. Cokoli jiného by také bylo překvapivé ve státě, který nechal komunistickou diktaturu za sebou a v němž již přes 30 let panují kapitalistické poměry, byť s ruskou variací.

V centrech Moskvy a Petrohradu vždy existovaly a vždy existují liberální, západně orientované proudy v inteligenci, kultuře a umění. Šok z intervence na Ukrajině byl v těchto kruzích největší a od té doby jich nemálo opustilo svou vlast.


Ale v ruské opozici, ať už je stále v zemi nebo nyní v zahraničí, pravděpodobně zavládla deziluze a bezmoc. Už nelze popřít, že Západ má na mysli i jiné zájmy než jen ochranu Ukrajiny a obranu její nezávislosti. Protože v USA existují otevřené plány a diskuse nejen usilovat o mocenskou změnu v Kremlu, ale také o rozbití největšího národního území na světě a jeho rozdělení na různé státy se západní závislostí založenou na jugoslávském modelu. Protože obrovské bohatství nerostných a přírodních zdrojů v Rusku je atraktivní.

A samozřejmě vysoce vyzbrojená jaderná velmoc by také měla být zneškodněna. Nebýt těchto slabě zastřených plánů v amerických politických think-tancích a mocných kruzích zahraniční politiky, byly by gigantické finanční a vojenské výdaje na kyjevský režim zbytečné. Ruské vedení v čele s prezidentem Putinem se loni s bolestí a nechutí muselo naučit, že jde jen povrchně o Ukrajinu, ale ve skutečnosti o budoucnost Ruska. Vše nasvědčuje tomu, že tato lekce byla nyní pochopena.
To je to, co dělá konflikt tak neuvěřitelně nebezpečným. Protože pokud jde o existenci státu, Moskva využije všech vojenských možností, které jsou k dispozici. A ruské vedení si může být zcela jisté, že v této hrozivé situaci má za sebou většinu svých lidí.

Dokonce a zejména obyčejní lidé mezi Petrohradem a Vladivostokem se ničeho nebojí tolik jako kolapsu a krvavého chaosu, který by následoval v Rusku. Z tohoto důvodu opoziční síly s největší pravděpodobností nebudou mít dlouhodobě šanci prosadit se proti mocným v Kremlu. Západní chamtivost vyhladit Rusko se o to velmi spolehlivě stará.

(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%