Svátek má: Ivona

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina pod kontrolou Blackrocku: 750 miliard dolarů na obnovu

Ukrajina pod kontrolou Blackrocku: 750 miliard dolarů na obnovu

<< GLOSA >> Existuje hranice mezi financemi a terorismem? To už asi neexistuje. Válka se stala nejlepší příležitostí umírajícího kapitalistického světa.

Ilustrační foto
10. ledna 2023 - 06:20

A když je podnik skutečně sukulentní, BlackRock, nejdůležitější globální investiční fond, nikdy nechybí. I Ukrajina bude jejich věc, i Ukrajině je souzeno skončit v zákaznickém portfoliu společnosti vedené Larry Finkem. Není se moc čemu divit. Pravidlo je jednoduché: zničit nebo nechat zničit národ, rozpoutat konflikt a pak se obléknout jako andělé míru a jít znovu vybudovat zemi. Stalo se to v minulosti: zapomněl někdo na desítky miliard dolarů svěřených texaské společnosti Hallyburton na rekonstrukci post-saddámovského Iráku?

Vzhledem k tomu, že rusko-ukrajinský konflikt stále pokračuje a pravděpodobně je jen krůček od další vojenské eskalace, přemýšlíme již o rekonstrukci národa, který byl ochromen měsíci ruského bombardování infrastruktury. Mezinárodní diplomacie ukazuje své limity, pokud jde o rozhovory o míru. Ale je velmi efektivní, pokud jde o přechod na hotovost. S probíhající válkou se tedy již hovoří o obnově Ukrajiny. A připravují se projekty.

Plán obnovy Ukrajiny se projednával v Luganu v prvních dnech července loňského roku. Švýcarské úmluvy se zúčastnilo 41 zemí a 19 mezinárodních organizací. Nakonec bylo rozhodnuto investovat gigantický jackpot: částku rovnající se 750 miliardám dolarů. Ale v tomto světě hadů a spekulantů nikdo nic neprozradí. Pouze půjčky: a půjčky, které lze získat za poměrně přísných podmínek pro zemi. První podmínka: Privatizace většiny veřejných společností. Evropští a američtí žraloci jsou připraveni roztrhat zbytky mrtvoly Ukrajiny. Nestačí, že Kyjev je používán jako beranidlo v protiruské funkci: Ukrajina nebo to, co z této země zbylo, je nyní považováno za gigantický koláč, který je třeba rozdělit.Největší kousek tohoto koláče skončí v rukou BlackRock. Námluvy mezi Kyjevem a společností vedenou Finkem trvají už měsíce. Po švýcarském zasedání a rendez-vous v září již loni v listopadu prestižní americká firma podepsala memorandum o porozumění s ukrajinským ministerstvem hospodářství.

Pak Zelenskij spěchal do Washingtonu. Vždy v shnilé zelené vojenské kamufláži. Nesetkal se jen s Joe Bidenem. Na svých amerických setkáních se Zelenskij setkal s Larry Finkem. Na závěr setkání prezident a nejmocnější manažer světa přednesli v tiskové zprávě gentlemanskou dohodu. Dohodli se, že se „v blízké době zaměří na koordinaci úsilí všech potenciálních investorů a účastníků obnovy naší země a nasměrují investice do nejdůležitějších a nejvlivnějších sektorů ukrajinské ekonomiky“. Pro Ukrajinu se očekává prudký déšť veřejných a soukromých finančních prostředků. BlackRock, jeden z největších světových investičních manažerů, poskytl „poradenskou podporu pro návrh investičního rámce s cílem vytvořit příležitosti pro veřejné a soukromé investory k účasti na budoucí rekonstrukci a obnově ukrajinské ekonomiky“.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%