Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

Stuart Littlewood: Dopis poslanci, ministru zahraničí pro Skotsko

Stuart Littlewood: Dopis poslanci, ministru zahraničí pro Skotsko

Stuart Littlewood píše dopis svému poslanci: Vláda Spojeného království se stará více o ukrajinský režim než o zdraví a blaho našich vlastních lidí.

Jack Alister, poslanec za Dumfries & Galloway a ministr zahraničí pro Skotsko
30. ledna 2023 - 07:20

The Rt Hon Alister Jack
poslanec za Dumfries & Galloway a ministr zahraničí pro Skotsko


Vážený pane Jacku,

Jak můžeme s dluhem 2,5 bilionu liber postavit zahraniční vojenská dobrodružství nad priority, jako je řádné financování NHS (Národní zdravotní služba) a slušné zacházení s našimi sestrami?


Napsal jsem před týdny prosbu, zda byste laskavě vysvětlil, proč se Spojené království tak nadšeně zapletlo do války na Ukrajině.

Kreml si myslí, že jeho zásah je oprávněný vzhledem k nedávné historii a rostoucí hrozbě pro ruskou bezpečnost. Spojenci NATO, zejména Amerika, to vidí jako skvělou příležitost vést zástupnou válku proti Rusku a profitovat z následného využívání obrovských přírodních zdrojů zničené Ukrajiny; a strávili roky přípravou půdy. Na americké půdě se samozřejmě žádná krev neprolije, ale co Evropa, když se nepřátelství vymkne kontrole?

Absence mírových iniciativ od rozumnějších západních vůdců (pokud nějaké lze najít) je šokující a Zelenskij dal najevo, že ho mír nezajímá, pokud mu Západ bude i nadále dodávat ty nejsmrtonosnější zbraně a bude mít dostatek vojáků na porážku… . a nezáleží na 8 milionech civilistů, kteří jsou již uprchlíky.

Proč tedy UKGov zahodil opatrnost a podpořil Ukrajinu proti Rusku s vědomím, že by to vážně zranilo naše vlastní lidi a zničilo naši ekonomiku? Proč se britská vláda, která má dluh ve výši 2,5 bilionu liber a doma vážně nevydává, zavázala, že pomůže znovu vybudovat zdevastovanou Ukrajinu s odhadovanými náklady 750 miliard dolarů? A proč vláda přijala toto okouzlující rozhodnutí bez řádné kontroly parlamentem? Špatně informovaná Dolní sněmovna loni v březnu „zvážila situaci na Ukrajině“, ale to bylo vše.

Spojené království zatím přislíbilo 4,6 miliardy liber pro americko-ukrajinskou věc a bude hostit výcvikové programy až pro 10.000 ukrajinských vojáků. Mezitím odhadem 700.000 domácností ve Skotsku čelí extrémní palivové chudobě a dokonce bídě a 18 milionů rodin (to je 45 milionů lidí) po celém Spojeném království pravděpodobně zůstane v zimě a hladových a bude se snažit vyjít s penězi díky lehkomyslným ministrům. Každý den vidíme, v jakém nepořádku je naše zdravotnictví, místní samospráva a klíčová průmyslová odvětví. Jak navrhujete řešení krize a nápravu našich vztahů s Ruskem? Nebo to není důležité?

Historický spor mezi Ukrajinou a Ruskem je mimo sféru našeho vlivu, přesto se od nás očekává, že bez pochyby přijmeme, že Ukrajina je náhle naším nejlepším kamarádem a my musíme trpět velkou bolestí, abychom poskytli podporu a riskovali, že budeme zataženi do přímé jaderné konfrontace mezi NATO a Rusko.

Zdá se, že jsme zapomněli, že během jednání o znovusjednocení Německa v roce 1990 byli Rusové ujištěni, že NATO NEBUDE zasahovat dále na východ. Gorbačov řekl americkému ministru zahraničí Jamesi Bakerovi: "Je samozřejmé, že rozšiřování zóny NATO není přijatelné." Baker souhlasil a ujistil Gorbačova a Ševardnadzeho (sovětského ministra zahraničních věcí), že jurisdikce NATO se nerozšíří ani o palec dále na východ. Tento necelý slib umožnil Gorbačovovi souhlasit se sjednoceným Německem v NATO.

Dále se uvádí, že tehdejší britský premiér John Major řekl ruskému ministru obrany Dmitriji Jazovovi, že „sám nepředvídal okolnosti, za kterých se země východní Evropy stanou nyní nebo v budoucnu členy NATO“. A ministr zahraničí Douglas Hurd informoval sovětského ministra zahraničí Aleksandra Bessmertnycha, že „v NATO nejsou žádné plány na začlenění zemí východní a střední Evropy do NATO v té či oné formě“. Přesto si v roce 2007 Putin stěžoval: „Co se stalo s ujištěními, která učinili naši západní partneři po rozpuštění Varšavské smlouvy?

Rozšíření NATO až k ruskému prahu jistě vyvolá vojenskou reakci. Nicméně Amerika, Velká Británie a další členové NATO, místo aby postupovali opatrně, se léta vměšovali do Ukrajiny a převrat podporovaný USA (Majdanská revoluce v roce 2014) odstranil proruskou vládu v Kyjevě a nahradil ji zuřivě protiruskou administrativou. v souladu se strategickými cíli USA. Změna režimu dokončena! USA, Velká Británie, Kanada a Francie poté začaly cvičit a vyzbrojovat ukrajinskou armádu a v roce 2020 Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO, oznámil: „Zvýšili jsme naši přítomnost v oblasti Černého moře…. Posílili jsme spolupráci s našimi dvěma váženými partnery, Ukrajinou a Gruzií".

Takže Ukrajina se svou historií nestabilní vlády a korupce a utápějící se v občanské válce od neúspěchu mírových iniciativ Minsk 1 a 2 a Normandie je již nějakou dobu aktivem NATO (i když ve skutečnosti není členem) a představuje do očí bijící hrozbu.

Zelenskij byl zvolen v roce 2019 na základě slibu ukončit vnitřní konflikt. Udělal opak. Jeho ultranacionalistické síly, bohatě připravené na válku Amerikou a jejími spojenci v NATO, pokračovaly v ostřelování rusky mluvících komunit na Donbasu. Co mělo Rusko dělat? Nejsou řeči o ruské „agresi“ poněkud přehnané?Zelenského zjevně málo zajímá, jak vysoký počet těl nebo jak velká devastace je zapotřebí k dosažení jeho a amerických strategických ambicí. Očekává, že Západ bude pokračovat v točení sankčního šroubu a posílat high-tech zbraně a následně zaplatí za přestavbu Ukrajiny s tím, že chce ze země udělat „druhý Izrael“. Už jen to by mělo sympatizanty pozastavit.

V posledních několika dnech jsme byli svědky toho, jak mafie NATO šikanovala německého kancléře Olafa Scholze, aby poskytl špičkové bitevní tanky, které pomohly prodloužit masakr a proměnit boj ve válku opotřebování. Německo má z hořkých zkušeností pochopitelné obavy ohledně dodávek pokročilých útočných zbraní do válečné zóny a neochota pana Scholze měla být respektována. Škoda, že jsme se také nepoučili z minulosti.


Vyhlášením ekonomické války Rusku a vyzbrojením svého nepřítele se Spojené království jistě dostalo do ruského jaderného kříže. I Stoltenberg připouští, že se to všechno může strašně pokazit. Nebylo by pro nás lepší najít způsob, jak se vyhnout hromadné smrti a ničení a hořkosti, která by následovala?

Někteří z nás si pamatují poslední studenou válku s Ruskem – civilní obrana, národní služba, jaderné bunkry, výstrahy, neustálý strach z „nukce“ a obrovské náklady na to všechno. Tehdy to nebylo moc zábavné a teď to bude ještě méně zábavné, když se k tomu přidala krize nákladů na život a drtivá chudoba.

A prosím, nepředstírejte, že jde o boj za demokracii. UKGov je více než ráda, že dovoluje utlačovat, nezákonně okupovat jiné země, okrádat jejich zdroje a vyvražďovat obyvatele (např. Jemen a Palestinu), a je do těchto zločinů zapletena, protože pachatelé jsou „přátelé a spojenci“ našeho westminsterského establishmentu.

Biden říká, že celý svět je jednotný proti Putinovi. Spíš je to jen ušmudlaná policejní elita, jejich přátelé z banksterů a vojensko-průmyslový komplex, kteří vidí zničení Ukrajiny jako své nové El Dorado. Americká politika „věčné války“ jim zaručuje bohatý výběr. Slušné obyčejné lidové hodinky znechuceně.

Připomínka
Přesně před 50 lety, v tento den roku 1973, oficiálně skončila dlouhá vietnamská válka (Vietnamci nazývaná „Válka odporu proti Spojeným státům“) pro poražené Američany, ačkoli boj se protáhl o další 2 roky. Lidské náklady se odhadují na 2 miliony civilistů na obou stranách a asi 1,1 milionu severovietnamských a Vietkongských bojovníků plus 200 000 až 250 000 jihovietnamských vojáků a 58 200 amerických vojáků.


Stuart Littlewood


Po práci na proudových stíhačkách v RAF se Stuart stal specialistou na průmyslový marketing ve výrobních společnostech a poradenských firmách. „Dopřál si“ i novinový sloupkař. V politice působil jako člen rady hrabství Cambridgeshire a člen policejního úřadu. Nyní v důchodu vede kampaně na různá témata a přispívá na několik online zpravodajských a názorových webů. Jako člen Královské fotografické společnosti vytvořil dvě fotodokumentární knihy - Paperturn-view.com. Podívejte se také na Stuartovu knihu Radio Free Palestine s Předmluvou od Jeffa Halpera. Vypráví o nelehké situaci Palestinců pod brutální okupací a vysvětluje mi, proč by měli být sionisté, kteří ovládají Izrael, postaveni před Mezinárodní trestní soud.

(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:arch.)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%