Svátek má: Soběslav

Zprávy

Velikost textu:

Slovo „matka“ bylo ze skotského práva odstraněno

Slovo „matka“ bylo ze skotského práva odstraněno

Zeleno-socialistická skotská vláda chtěla svým bizarním rozhodnutím získat  u vlivné LGBTQ lobby  slušné body.

Nicol Sturgeonová, skotská premiérka
21. října 2021 - 03:20

Skotská vláda nedávno nařídila vypuštění slova „matka“ ze zákonů členského státu Spojeného království, se zvláštním důrazem na pasy na mateřskou dovolenou pro nastávající matky. Dříve používaný termín byl změněn na genderově neutrální slova jako manžel, partner, partner a rodič, protože věří, že muži jsou nyní schopni rodit. Jak se ukázalo, první zdánlivě nesmyslnou změnu provedl kabinet vedený Nicolou Sturgeonovou, aby získal body pro nejvlivnější britskou lobbistickou organizaci LGBTQ , píše Internet Mail online.

Stephen Nolan , jeden z nejslavnějších investigativních novinářů BBC, dnes v podcastu představil dokumenty, které jasně ukazují, že Leslie Evans , první tajemník skotské vlády, jednal se zástupci nevládní organizace pro práva LGBTQ zvané Stonewall . Týdny trvající diskuse nakonec vyvrcholily dohodou mezi stranami, že skotská vláda odstranila slovo „matka“ z textu státního práva výměnou za lobbistickou organizaci, která dala kabinetu prominentní místo v takzvaném indexu rovnosti na pracovišti . (Workplace Equality Index), který uvádí britské společnosti a vládní agentury podle toho, jaké jsou inkluzivní pracovní podmínky.

Je důležité poznamenat, že podle zákonů o svobodě informací Nolan také publikoval vládní dokumenty o svém pořadu, že skotská premiérka Nicola Sturgeonová se v posledních letech účastnila místních pochodů Pride pouze proto, aby „zapůsobila na soudce Stonewall“ a skotská vláda by měla být lépe postavena.Kromě toho program odhalil, že mezi dubnem 2017 a minulým měsícem poskytla skotská vláda Stonewallu nejméně 415 000 liber, což naznačuje, že kromě „dobrých skutků“, se obrovskými finančnícmi částkami se snažili získat dobré body na organizace.

Společnost Stonewell reagovala na zveřejněné dokumenty slovy, že je lze považovat za bigotní útok na charitu. Peter Tatchell , jeden z vůdců nevládní neziskové organizace, říká, že odhalení podcastu novináře BBC není nic jiného než „útok na transfobní jedince proti nechráněné menšině“.

(rp,prvnizpravy.cz,ripost,foto:arch.)