Svátek má: Soběslav

Zprávy

Velikost textu:

Dokonce i na severu Čech se vraždíme méně než v Americe

Dokonce i na severu Čech se vraždíme méně než v Americe

Ústecký kraj - Letos od ledna do konce srpna v Ústeckém kraji došlo jenom k 8 vražedným útokům. Slovo „jenom“ je na místě. Loni bylo za toto období v kraji vyšetřováno 11 případů.

Ilustrační foto
29. září 2021 - 07:20

Podle statistik ústeckého krajského policejního ředitelství ve dvou okresech – lounském a mosteckém - dokonce nedošlo letos (zatím) k žádné vraždě.

Podle ústeckého publicisty Františka Ročka z tohoto pohledu žijeme v naprostém ráji, protože být v USA, na počet obyvatel Ústeckého kraje (přes 800 000) by připadalo v průměru 43 zabitých osob, včetně policistů.

Podle čerstvě zveřejněných statistik FBI za rok 2020 bylo loni v USA spácháno na 18 000 vražd (v průměru 54 na 1 milion obyvatel) a zatčeno v souvislosti s tím 6 551 osob. Počet vražd v USA byl loni ve srovnání s rokem 2019 vyšší téměř o 30 procent. Nejpilnější byli vrazi v centrálním distriktu Kalifornie, kde loni došlo k 441 násilným úmrtím na 19 milionů obyvatel žijících v této oblasti.

Zpráva FBI zdůraznila souvislost mezi střelbou a zabíjením. Vraždy související se zbraněmi představovaly podle údajů více než dvě ze tří takových úmrtí.

Tak pilné vrahy v ČR nemáme. Loni policie vyšetřovala v celé ČR „jenom“ 130 vražedných útoků na více než 10 milionů obyvatel. Objasněnost byla větší než 90 %, letos v Ústeckém kraji je objasněnost při vyšetřování vražd zatím stoprocentní. Tohle v Americe nemají…Americká demokracie v praxi

Ve své výroční zprávě o statistice kriminality FBI uvedla, že v loňském roce bylo v USA spácháno téměř 1,3 milionu násilných trestných činů, což je o 5,6 procenta více než v roce 2019 a poprvé za čtyři roky toto číslo vzrostlo.

FBI, nejvyšší kriminální vyšetřovací agentura v zemi, uvedla, že bylo spácháno více než 6,4 milionu majetkových zločinů. Oběti majetkových trestných činů, s výjimkou žhářství, utrpěly v roce 2020 ztráty odhadované na 17,5 miliardy dolarů, uvedla zpráva. Orgány činné v trestním řízení po celých USA loni zatkly 7,6 milionu lidí, s výjimkou těch, kteří byli obviněni z dopravních přestupků, uvádí FBI ve zprávě.

(rp,prvnizpravy.cz,fr,foto:arch.)