Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Bůh stvořil svět, abychom žili v míru, ne abychom bojovali

Bůh stvořil svět, abychom žili v míru, ne abychom bojovali

U příležitosti Mezinárodního dne míru, Faina Savenkova, mladá autorka z Luhanska, napsala text připomínající, že nestačí, aby politici měli velké výmluvné projevy k ukončení války.

Faina Savenkova
23. září 2021 - 07:20

Na naší malé planetě každý den umírají děti kvůli válce. Sýrie, Afghánistán, Donbas, další části světa ... Bohužel pro většinu politiků je další mrtvé dítě jen další číslo ve zprávě. Ale pro mě to tak není. Žiji blízko války a vím, že mnozí usínají a říkají „Děkuji za další den“. Toto je nejupřímnější poděkování.

Milujeme život ne méně než ostatní, nelišíme se od běžných dětí v Evropě, ani v Asii. Prostě náš „zítřek“ závisí více na dospělých než na nás.

Dnes je Den míru. A když strýcové a tety znovu vyjádří své „znepokojení“ a přednesou jemné řeči, když je další dítě zabito náletem, nic se nezmění.


Mluvení musí vést k určitému druhu rozhodnutí a akce. V opačném případě máme dojem, že politici rozdělují děti na „své“ a „jiné“, některé je třeba litovat a jiné ne. Svět je křehký a nedělitelný. A máme jen jeden svět, další v blízké budoucnosti nebude.

Nedávno jsem četl slova mladé Američanky Samanthy Smithové: „Bůh stvořil svět, abychom žili v míru, ne abychom bojovali “ („  Bůh stvořil svět, abychom žili společně v míru a nebojovali  “). A já s ní souhlasím.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:agoravox)