Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelé Pardubického kraje schválili i dotace do čtyř památek

Zastupitelé Pardubického kraje schválili i dotace do čtyř památek

Zatímco se řada kulturních akcí letos neuskutečnila a mnoho institucí dotační peníze Pardubickému kraji vrací úplně nebo částečně, oprava památek se nezastavila.

Mistrovice, kostel sv. Jana a Pavla
20. prosince 2020 - 11:30

A právě díky tomu se dostalo i na další čtyři objekty v kraji, pro něž zastupitelé tento týden schválili poslední letošní dotace.

„Po dvou stech tisících dostanou obec Mistrovice a město Letohrad,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu a investice Roman Línek.


Tatetice - socha před pádem

Tatetice - zbořená socha


„Obci Mistrovice přispějeme na opravu venkovních omítek kostela sv. Jana a Pavla, kde se v interiéru nacházejí malby Vojmíra Vokolka. Obec v příštím roce obec oslaví 650 let od první písemné zmínky. Městu Letohrad přidáme na opravu vnitřního schodiště východního křídla zámku, kde je umístěna základní umělecká škola a kde uvolněné dřevěné stupně schodiště jsou rizikem pro pohyb žáků. 80 tisíc pomůže s probíhající opravou hřbitovní zdi v obci Radhošť, při níž bylo zjištěno větší poškození zdiva, než se při přípravě předpokládalo. Nakonec ještě 50 tisíc přispěje na restaurování sochy sv. Floriana v Tatenicích, kterou rozbil na kusy spadlý strom,“ dodal Línek.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí,Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)