Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Záchranáři na Seči získají plnohodnotné zázemí

Záchranáři na Seči získají plnohodnotné zázemí

Když byla na začátku letošního roku otevřena nová výjezdová stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na Seči, bylo avizováno, že se jedná o dočasné řešení před vybudováním nové samostatné stanice.

Nové zázemí
24. června 2020 - 11:30

Zahájení výběrového řízení na stavbu v předpokládané hodnotě necelých 20 milionů včetně daně na svém pondělním jednání schválili krajští radní. Nabídky je možné podávat do 15. července.

„Otevření výjezdové stanice v areálu, ve kterém sídlí také profesionální hasiči, bereme jako rychlé a dočasné řešení. Reagovali jsme tak na četné podněty z regionu Třemošnicka, Ronova nad Doubravou, ale také samotné Seče, protože na konci loňského roku začaly být problémy ve spolupráci s nemocnicí v Čáslavi,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Samostatná výjezdová stanice by měla vyjít na necelých 20 milionů korun včetně daně. Vizuálně pokračujeme v trendu výjezdových stanic ve Skutči, Starých Čívicích či současné době budovaných v Holicích či Vysokém Mýtě. Nabídky je možné podávat do 15. července. Kromě ceny jsou zahrnuta také kritéria délky realizace stavby a zkušenosti stavbyvedoucího nad rámec kvalifikace,“ řekl hejtman.


Investiční záměr na tuto stavbu byl krajskou radou schválen na konci června loňského roku. „Jedná se o jednopodlažní novostavbu včetně dvou garážových stání. Součástí jsou samozřejmě prostory pro řidiče, zdravotní sestry, záchranáře nebo lékaře, společná místnost a sklady,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek.


Podle Ladislava Valtra, radního pro zdravotnictví, je vybudování stanice dalším projektem, který vede k zaplnění bílých míst na mapě kraje. „Vybudování nové výjezdové základny vyřeší současné dlouhé dojezdové vzdálenosti v jihozápadní oblasti Pardubického kraje a zajistí odpovídající pracovní podmínky pro posádky výjezdové základny a technické podmínky pro zajištění včasného zásahu v rámci daného regionu. I vzhledem k tomu, že očekáváme nárůst domácí turistiky, tak si myslím, že tato stanice má své jednoznačně opodstatnění,“ řekl Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták,tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)