Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Z Poličky na Vysočinu se řidiči projedou po nové silnici letos

Z Poličky na Vysočinu se řidiči projedou po nové silnici letos

Modernizace silnice II/360 z Poličky přes Korouhev až po hranici s Krajem Vysočina bude výrazně rychlejší a o 20 milionů korun levnější.

Ilustrační foto
11. února 2021 - 11:30

Krajští radní na svém pondělním jednání potvrdili výběr dodavatele na stavbu, která vyjde na necelých 85 milionů korun včetně daně. Kraj chce tuto investici spolufinancovat z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Silnice II/360 z Poličky přes Korouhev až po hranici s Krajem Vysočina je důležitou spojnicí směrem na Nové Město na Moravě. Stavebně-technický stav je vzhledem k zatížení nejen nákladní, ale také osobní dopravou neúnosný, a proto jsme silnici zařadili do priorit pro čerpání v rámci evropských fondů,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš s tím, že modernizace se týká sedmikilometrového úseku silnice.

Předpokládaná cena zakázky podle projektové dokumentace činila 103 milionů korun včetně daně. „Výsledná částka po soutěži, do které se nám přihlásilo osm subjektů, činí necelých 85 milionů korun včetně daně. Rozptyl částek podaných nabídek byl až do 100 milionů korun včetně daně,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Vedle nižší ceny, se kraji v rámci soutěže podařilo výrazně i urychlit celou stavbu. „I přesto, že jsme dlouho bojovali s Ministerstvem pro místní rozvoj ohledně zařazení kritéria délky stavby do výběrových řízení, tak se i na tomto příkladu se ukazuje, že šlo o zcela správný krok. Dodavatelé nám totiž nabídli délku realizace stavby od 129 do 298 dní, což znamená, že nejvýhodnější nabídkou zkracujeme stavbu na jednu stavební sezonu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Autobusovou dopravu bude od prosince zajišťovat pět dopravců

Modernizaci silnice II/360 chce kraj spolufinancovat z evropských fondů. „Projekt uplatníme do 95. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, což znamená dotaci 85 procent z Evropské unie bez vlivu na zahájení stavby. To předpokládáme v tuto chvíli 1. dubna,“ řekl radní pro evropské fondy a regionální rozvoj Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)