Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

V kraji bylo podáno přes 11 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru

V kraji bylo podáno přes 11 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru

Na území Pardubického kraje bylo ke čtvrtku 4. února očkováno 11.061 vakcín primárně od společnosti Pfizer. Prvních 600 dávek od společnosti Moderna dorazilo do kraje tuto středu.

Ilustrační foto
6. února 2021 - 11:30

„Náš kraj byl především v prvních dvou týdnech velmi znevýhodněn oproti ostatním. Na základě naší argumentace a jednání s ministrem zdravotnictví Blatným se nám podařilo dojednat výrazné zvýšení dodávek, což se začíná v celkových počtech projevovat. I tak jsou naše vakcinační centra připravena na větší výkony,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Ke čtvrtku 4. února se podařilo v našem kraji aplikovat již 11 061 dávek. Z toho v Pardubicích 4097 dávek vakcíny, Chrudimi 1637, Litomyšli 1488, Svitavách 1871 a v Ústí nad Orlicí 1968 dávek. Právě v Ústí nad Orlicí se v průběhu týdne přesunulo vakcinační centrum do nových prostor budovy F v areálu nemocnice,“ řekl hejtman Martin Netolický.V kraji v tuto chvíli funguje pět vakcinačních center, a to přímo v budově krajského úřadu v Pardubicích, dále pak v nemocnicích v Chrudimi, Litomyšli a Ústí nad Orlicí a v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)