Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Tři králové přicházejí on-line

Tři králové přicházejí on-line

Tradiční zahájení Tříkrálové sbírky Oblastní charity v Pardubicích se místo programu na Pernštýnském náměstí letos uskutečnilo prostřednictvím on-line médií.

Tříkrálová pokladnička
9. ledna 2021 - 11:30

Na YouTube kanálu pozdravila veřejnost ředitelka pardubické charity Marie Hubálková a také patroni sbírky Roman Línek, Martin Charvát a biskup Josef Kajnek. Na záznam včetně nádherných písní v podání Adély Krátké.

„V letošním roce chceme vybírat na rekonstrukci prostor pro paliativní péči a zázemí pečovatelské služby. Pěti procenty sále podporujeme naše indické projekty a nezapomínáme také na pomoc lidem, kteří se náhle ocitnou v nouzi,“ řekla Mare Hubálková. Zároveň poprosila občany, aby i v této mimořádné situaci pomohli a své příspěvky buď poslali on-line nebo je donesli do pokladniček, kterou jsou letos umístěny na Krajském úřadu Pardubického kraje, na Magistrátu města Pardubice, v některých lékárnách a obchodech.  Jejich seznam najdete na: https://pardubice.charita.cz/tks/seznam-trikralovych-pokladnicek/. Sbírka potrvá do 24. ledna.

Malé děti v úvodním klipu sbírky mrzí, že nebudou moct chodit a zpívat koledy a dumají na tím, co je to vlastně to on-line a zda to vůbec existuje. „Letos se sbírka přesunula do virtuálního světa. Ale mít dobré srdce, je vlastně taková virtuální záležitost, na dobré srdce si také nesáhnete. Prokázat ho ale můžete třeba právě příspěvkem do některé z pokladniček, na sbírkové konto nebo prostřednictvím DMS,“ řekl ve svém úvodním slovu náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

O zajímavém tématu, ekonomice boží lásky, hovořil biskup Josef Kajnek. „Kdo vidí potřeby druhých, umí dobře hospodařit s tajemstvím svého života,“ dodal na závěr.Nápis Bůh žehnej tomu domu (K+B+M 2021) si můžeme letos pořídit jako samolepku, kterou dostaneme u příležitosti daru do pokladniček, třeba právě na jedné z recepcí krajského úřadu.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)