Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Svitavská poliklinika má nový kabát i uspořádání

Svitavská poliklinika má nový kabát i uspořádání

Jen několik měsíců stačilo na realizaci roky očekávané úpravy svitavské polikliniky. Lékárna byla z třetího nadzemního podlaží přemístěna do přízemí a v horní části vznikly nové ambulance.

Svitavská poliklinika
8. července 2020 - 11:30
(Komerční sdělení)

„Veřejná část lékárny byla z horního patra přemístěna dolů hned ke vchodu polikliniky, kudy chodí ošetření pacienti z budovy a dostupnější to bude i pro lidi zvenčí. Dále došlo k modernizaci všech podlaží a přesunu stávajících ambulancí. V horní části se uskutečnila adaptace prostor na dvě nové ambulance ORL a jednu soukromou neurologickou. V nemocniční části pak byly provedeny úpravy dle požadavků lékárenské praxe,“ popsal změnu radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

O potřebě rekonstrukce polikliniky a přiblížení výdeje léků blíže k východu se zde mluvilo mnoho let. Nyní se konečně vše dořešilo, stavební práce se uskutečnily postupně v etapách a za provozu ordinací.

„Investiční akce právě v těchto dnech vrcholí dokončením poslední etapy a přípravou její kolaudace,  jde o prostory ambulancí včetně zázemí, čekárny a neveřejné části lékárny ve třetím podlaží. Cena díla, kterou hradí Pardubický kraj, činí 33,7 milionů korun včetně DPH. Součástí realizované rekonstrukce je i nákup zdravotnické technologie a nábytku za 4,7 milionů korun, které pořídila na vlastní náklady nemocnice," dodal Ladislav Valtr.


Stavební úpravy polikliniky započaly v listopadu loňského roku. V březnu letošního roku byla otevřena lékárna a v červnu byly dokončeny stavební úpravy ambulancí.

Pardubickenovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)