Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Speciální škola ve Skutči má moderní zázemí a výukové pomůcky

Speciální škola ve Skutči má moderní zázemí a výukové pomůcky

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola ve Skutči dokončila největší investici za 30 let od svého vzniku.

Speciální škola Skuteč
14. listopadu 2021 - 11:30

Díky dotaci, kterou fondů Evropské unie získal Pardubický kraj, zde byla provedena přístavba hlavní budovy včetně půdní vestavby za částku přesahující 28 milionů korun. Otevření moderních prostor se zúčastnil také hejtman Martin Netolický.


„Speciální školství prošlo v posledních několika letech turbulentním vývojem. V rámci našich organizací se však dlouhodobě i s významným přispěním evropských fondů snažíme vylepšovat prostředí, zázemí a vybavení pro děti se zvláštními vzdělávacími potřebami s důrazem na praktické vzdělávání pro jejich co největší zapojení do běžného života,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V rámci přístavby a půdní vestavby za 28 milionů korun byly vybudovány nové odborné učebny, rehabilitační, terapeutická aktivizační pracoviště a tréninková pracoviště pro praktickou přípravu včetně vybavení  speciálně pedagogickými a rehabilitačními pomůckami. Důležitou součástí je také zajištění kompletní bezbariérovosti školy,“ řekl hejtman Martin Netolický. 
Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)