Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Speciální koloběžka pomáhá handicapovaným dětem

Speciální koloběžka pomáhá handicapovaným dětem

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. pořídilo novou dětskou tříkolku Safari. Tato speciálně upravená tříkolka pomáhá s rozvojem pohybových a sociálních dovedností dětí s handicapem.

Centrum rané péče v Pardubicích
8. června 2021 - 11:30

Na tříkolku přispěli sportovci, kteří neváhali a zapojili se do programu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Pomohli vysportovat částku 25 tisíc korun, kterou Nadace věnovala na nákup speciální tříkolky.

Ve Středisku rané péče v Pardubicích o.p.s. se věnují dětem s handicapem. Předmětem činnosti je pomoc rodinám s dětmi se zdravotním postižením z Pardubického kraje včetně zapůjčování rehabilitačních a podpůrných pomůcek. Takovou je i dětská tříkolka Safari, která má speciální vybavení – zádovou a pánevní opěrku, fixátory nohou i rukou a  umožňuje tak bezpečnou jízdu a stabilizaci dítěte. Součástí tříkolky je také tlačná tyč pro doprovod a zadní košík, který je vhodný i pro převážení hraček. Tříkolka má výškově nastavitelné sedátko i řídítka a má snížený rám pro snadné nasedání a sesedání dětí se závažným tělesným postižením.

Na tříkolku přispěli svým pohybem a sportem uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Pro Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. tak vysportovali body, které Nadace ČEZ převedla na částku v hodnotě 25 tisíc korun.

Tříkolka již od září 2020 pomáhá dětem se závažným tělesným postižením. Pohyb na tříkolce přispívá ke zlepšení fyzického i psychického vývoje, ke zlepšení hybnosti, krevního oběhu, dýchání a umožňuje dětem s handicapem přesun i na vzdálenější místa. Středisko vozítko půjčuje na vyzkoušení do rodin, aby se na něm děti naučily jezdit, a aby rodina posoudila, jestli je pomůcka vůbec pro dítě vhodná.

„Pokud dítě s handicapem zvládne jízdu na tříkolce, může jezdit ve volném čase společně se svými vrstevníky nebo se může s dalšími členy rodiny účastnit výletů. Zábavnou formou bude dítě rehabilitovat, což povede nejen ke zlepšení hybnosti, krevního oběhu, dýchání, ale také ke zlepšení psychického stavu,“ vysvětluje Blanka Brandová, ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. „Všem, kteří nám věnovali své body, děkujeme. A děkujeme i Nadaci ČEZ za poskytnutou finanční částku na nákup tříkolky,“ doplňuje Blanka Brandová.Posláním Střediska rané péče v Pardubicích, o.p.s. je zejména podpora rodiny a podpora vývoje dítěte raného věku od narození do 7 let s ohroženým vývojem (komplikovaný porod, nízká porodní hmotnost, nedonošenost, hypoxie atd.), s nerovnoměrným vývojem, s tělesným, mentálním postižením, s poruchami autistického spektra či kombinovaným postižením. Středisko nabízí odborné konzultace v rodinách, půjčování didaktických a kompenzačních pomůcek, sociální poradenství, psychologické konzultace, také realizuje aktivity, jejichž cílem je vzájemně seznámit rodiny s dětmi s handicapem, např. plavecké, lyžařské, vodácké a rybářské kurzy, arteterapie, setkání rodin na lodi, dostizích...

Dívčí Kámen byl impozantní rožmberský hrad

Pardubickenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a mluvčí Sk. ČEZ, Hradec Králové.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:čez)