Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Sehnal: Vítáme podporu Petra Hanniga a jeho Rozumných

Sehnal: Vítáme podporu Petra Hanniga a jeho Rozumných

Pravicová strana Rozumní Petra Hanniga, který dříve kandidoval na prezidenta a patří k nejúspěšnějším uměleckým producentům, se přidala k projektu Aliance pro budoucnost. „Jde o velmi významnou posilu,” komentuje to Pavel Sehnal.

Pavel Sehnal (APB)
22. srpna 2021 - 10:07

„Alianci pro budoucnost nedávno přibyla další významná posila, další politický subjekt, který se za nás postavil. Je to strana Rozumní Petra Hanniga, což je známá tvář české nejen politické, ale i umělecké scény. Je to producent, režisér a je to člověk, který vytvořil celou řadu osobností v kulturním světě. Nejvýznamnější z nich je samozřejmě Lucie Bílá nebo také Vítězslav Vávra,” uvádí šéf Aliance pro budoucnost.

Petr Hannig je dle jeho slov zkušený politik, který dříve měl docela úspěšné projekty. „Jeho podpory si velmi vážíme. Alianci pro budoucnost jeho strana přináší podporu zejména v oblasti kultury, kterou zná nejlépe. Jde opět o sázku na lidi s praktickými zkušenostmi, protože Petr Hannig v oblasti kultury a showbyznysu prožil celý svůj život. Je schopen třeba na postu ministra kultury dát resortu funkce, které jsou potřebné k tomu, aby sektor kultury byl životaschopný, aby podporoval mladé a nadějné umělce, dával dostatečné příjmy současným umělcům,” konstatuje Sehnal.„Mnozí lidé mohou mít pocit, že pan Hannig dříve patřil spíše k levicově smýšlející části populace, což je mýtus, který je třeba vyvrátit. Petr Hannig je zdravě uvažující člověk, jehož životní praxe ho provedla řadou úskalí i úspěchů. Strana Rozumní je proto pro náš projekt Aliance pro budoucnost dobrým pilířem,” má jasno.

Díky straně Rozumní Petra Hanniga má Aliance pro budoucnost sedm podporujících stran. „Všechno to jsou hnutí či strany, které se běžně účastnily předchozích voleb a dosahovaly volebního výsledku půl až jedno procento. Znamená to, že bychom měli významně překročit ve volbách pětiprocentní hranici,” dodává Pavel Sehnal.

(red,regionalninovinky,foto:pl)