Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Přeměna sídla Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí pokračuje

Přeměna sídla Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí pokračuje

Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí patří dlouhodobě mezi nejaktivnější z hlediska dobrovolného dárcovství krve, pořádání celé řady seminářů a osvětových akcí.

Budova OS ČČK v Ústí nad Orlicí
9. prosince 2020 - 11:30

Jeho členové se výrazně zapojili také do pomoci v rámci koronavirové pandemie. Sídlo spolku bylo ještě v loňském roce v havarijním stavu. I díky podpoře Pardubického kraje se daří jeho postupná oprava. Krajští radní proto na svém pondělním jednání schválili dotaci ve výši 500 tisíc korun na dokončení tolik potřebné rekonstrukce.

Hejtman Martin Netolický se se stávajícím stavem budovy seznámil minulý týden na své návštěvě města. „Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí je dlouhodobě tahounem celé řady aktivit od dobrovolného dárcovství krve přes senior dopravu až po pomoc při zvládání koronavirové pandemie, kdy mimo jiné školil dobrovolníky pro pomoc v sociálních službách. Jeho zázemí však bylo ještě v loňském roce v havarijním stavu, a proto jsme částkou 600 tisíc korun pomohli se statickým zajištěním budovy,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Na statické zajištění objektu navazuje rekonstrukce vnitřních prostor, která spočívá zejména v opravě vnitřních omítek, elektroinstalace, parket a ostatních podlahových krytin a stropů a ve výměně stávajících oken tak, aby zde mohly i do budoucna probíhat jednotlivé semináře a aktivity. Proto jsme se domluvili na podpoře v částce 500 tisíc korun,“ doplnil hejtman Martin Netolický.
Zásadou Vysokomýtské nemocnice je neustálý rozvoj zázemí i péče

Budova slouží k zabezpečení veškerých činností oblastního spolku v rámci své působnosti okresu Ústí nad Orlicí. „Zejména se jedná o výuku první pomoci dětí, mládeže a dospělých, humanitární činnost, Senior dopravu pro Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou, Lanškroun, Vysoké Mýto, Choceň a Žamberk. Dále provozujeme Centrum pro život – Senior centrum včetně přilehlé zahrady s relaxačními prvky a v neposlední řadě pro další činnosti jako je například oceňování bezpříspěvkového dárcovství krve, šíření humanitárního práva a další,“ vyjmenoval místostarosta města Ústí nad Orlicí Jiří Preclík, který byl až do svého nástupu do pozice místostarosty ředitelem oblastního spolku.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)