Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Práce na úpravách Larischovy vily pokračují

Práce na úpravách Larischovy vily pokračují

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek s předsedou Československé obce legionářské Pavlem Budinským o další spolupráci kraje a této organizace, která mimo jiné vlastní Larischovu vilu v Pardubicích.

Larischova vila
19. prosince 2020 - 11:30

Na záchranu a opravy Larischovy vily Pardubický kraj přispěl legionářům částkou 15 milionů korun.

„Záchranu Larischovy v ily a její otevření veřejnosti vnímám jako povinnost naší společnosti vůči těm, kteří ve sklepení vily čekali na popravu na nedalekém popravišti. Proto jsme se zavázali pomoci 15 miliony korun se záchranou budovy, jejíž historická hodnota je nevyčíslitelná a jsem rád, že se věž a sklepní prostory po létech strádání a chátrání znovu otevírají veřejnosti, i když prozatím na základě předchozí domluvy s legionáři,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„I když finanční situace kraje nebude v příštím roce nijak jednoduchá, tak jsme připraveni být i nadále nápomoci legionářům v rámci projektů, které připravují nejen v rámci Larischovy vily, ale také směrem k žákům základních a středních škol. Osobně vnímám Československou obec legionářskou jako garanta, který si naši podporu, a to nejen tu morální, zaslouží,“ doplnil hejtman Martin Netolický, který v letošním roce právě od Pavla Budinského obdržel medaili III. stupně za dlouhodobou a aktivní spolupráci s touto organizací.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí, Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)