Svátek má: Apolena

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj podpoří domácí hospicovou péči

Pardubický kraj podpoří domácí hospicovou péči

Šotola: Domácí hospicové péče v kraji si vážíme, potřebuje podporu.

Ilustrační foto
26. listopadu 2022 - 11:30

Většina lidí si přeje umírat doma, přesto ale většinou umírají v nemocnicích. O to cennější je v posledních letech rozvoj kvalifikované domácí hospicové péče v Pardubickém kraji, kterou poskytují zejména charity, ale i další organizace.

„Za posledních deset let přibylo k pobytovému hospici v Chrudimi několik tzv. domácích hospiců, které z velké části pokrývají Pardubický kraj. Vedle Oblastní charity v Pardubicích působí v této oblasti charity také v Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Svitavách, Litomyšli, Poličce a mobilní hospic Bílá holubice. Je to služba na pomezí zdravotnictví a sociální péče, která vyžaduje úzkou spolupráci s rodinou. Její sociální část je mnohdy podporována sbírkami a dobrovolnickou činností, potřebovala by systematičtější podporu. Proto se nyní snažíme hospicům pomáhat alespoň s materiálním zabezpečením prostřednictvím dotací,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Skutečští myslí i na kulturu, památky a sociální služby

Radní Pardubického kraje schválili dotace v hodnotě 250 tisíc korun pro osm domácích hospiců na zakoupení pomůcek, jako jsou oxygenátory, záchranářské brašny pro pracovníky do terénu, antidekubitní matrace, lůžka, zdravotní pomůcky a další potřebné věci pro péči o klienty v terminálním stadiu.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
26%