Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj neplánuje škrty ve veřejné dopravě

Pardubický kraj neplánuje škrty ve veřejné dopravě

Návaznosti na informace prezentované statutárním městem Pardubice deklaruje Pardubický kraj, že neplánuje snižovat počty spojů v regionální autobusové dopravě.

Ilustrační foto
5. prosince 2020 - 11:30

Ročně kraj objednává v regionu přes 16 milionů kilometrů u autobusových dopravců, a to včetně Dopravního podniku města Pardubic. U něj se ročně jedná o 180 tisíc kilometrů v autobusové dopravě a téměř 130 tisíc kilometrů trolejbusové linky číslo 3 do Lázní Bohdaneč.

„Celkově v kraji řešíme 16 milionů kilometrů v autobusové dopravě ročně. Dopravní podnik města Pardubic patří mezi dopravce, u kterých objednáváme zajištění meziměstské autobusové dopravy v okolí krajského města, a to ročně v objemu 180 tisíc kilometrů. K tomu navíc objednáváme téměř 130 tisíc kilometrů trolejbusové linky číslo 3 přes Rybitví do Lázní Bohdaneč,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

„Informace města, že kraj bude muset razantním způsobem snižovat finanční prostředky na zajištění regionální dopravy v kraji, mne velice překvapila, protože se nezakládá na pravdě. Žádné drastické škrty v kraji pro příští rok v regionu nechystáme, i když samozřejmě stávající situace dopadá na dopravce i krajský rozpočet,“ řekl Kortyš.

Již delší dobu probíhají jednání s Dopravním podnikem města Pardubic a starosty obcí v okolí krajského města.„Hledáme společně s obcemi a Dopravním podnikem města Pardubic optimální řešení na linkách, kde kromě našich modrých regionálních autobusů jezdí také pardubická MHD. Jedná se například o linky 9, 18 či 24. Naši dopravci tyto trasy obsluhují za 25 korun na kilometr, zatímco dopravní podnik požaduje po kraji až 40 korun na kilometr. Je tak možné, že posílíme meziměstské autobusy na úkor objednávky MHD. K dílčím změnám by po dohodě s dopravním podnikem mohlo dojít v březnu příštího roku,“ uvedl náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)