Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj dá miliony na úhradu prvotních nákladů po povodni

Pardubický kraj dá miliony na úhradu prvotních nákladů po povodni

Krajští zastupitelé na svém úterním jednání potvrdili ranní rozhodnutí krajských radních, kteří navrhli uvolnit částku 8,6 milionů na zajištění prvotních nákladů bezprostředně souvisejících s odstraňováním povodňových škod, které vznikly v rámci povodní z konce minulého týdne.

Povodně
18. června 2020 - 11:30

Návrh těchto prostředků vychází ze záznamů krajského operačního a informačního střediska, z jehož údajů plyne, že bylo zasaženo 86 obcí. Na každou obec by tak mohlo připadnout 100 tisíc korun.


„Jedná se o uvolnění prvních finančních prostředků, o které mohou starostové žádat v termínu do 30. 6., protože je jasné, že není možné ze dne na den vyčíslit relevantně vzniklé škody. Chceme dát tímto starostům prostor ke zpracování jednoduché žádosti. Tato nabízená finanční podpora v žádném případě nenahrazuje pojištění veřejného či soukromého majetku a dotační program Ministerstva pro místní rozvoj, který je připravován na třetí čtvrtletí tohoto roku,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Kraj je připraven pomoci obcím s odstraňováním škod po povodních

Právě možnosti z Ministerstva pro místní rozvoj by mohly být pro obce velmi důležité. „Vedle toho je možné v termínu do 30. 6. podávat žádosti v rámci dotačního titulu pro jednotky sborů dobrovolných hasičů na pořízení čerpadel, ale i další techniky či výstroje. V této dotaci je k dispozici sedm milionů korun,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)