Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu

Navzdory stoupající poptávce po očkování a plnícím se termínům registrace, nabízejí očkovací centra Nemocnice Pardubického kraje i nadále možnost očkování proti onemocnění covid-19 bez nutnosti předchozí registrace.

Ilustrační foto
25. října 2021 - 11:30

Od pondělí 25. října 2021 bude očkování v režimu walk-in možné jeden den v týdnu ve vymezeném čase.

Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje se v poslední době plní registrovanými zájemci o očkování, paralelní očkování zájemců bez registrace tak je na hraně únosnosti. Narůstá zejména počet třetích dávek. Z důvodu zlepšení prostupnosti očkovacím místem a komfortu čekajících tak zůstávají pro očkování bez registrace jasně vymezené časové úseky vždy jeden den v týdnu.

„V Pardubické nemocnici to bude v pátek odpoledne od 13 do 15 hodin, v Chrudimské nemocnici ve středu dopoledne mezi 7.30 a 12 hodin. V Litomyšlské nemocnici mohou zájemci využít pondělního odpoledne od 12.40 do 14.40 a v Orlickoústecké nemocnici středu odpoledne od 12.20 do 14.40,“ upřesňuje Lucie Bareková, ústavní epidemioložka a koordinátorka očkování v Nemocnici Pardubického kraje.

Očkovací látka se aplikuje do ramene. Proto je vhodné volit oblečení, které umožní snadný a rychlý přístup k aplikaci vakcíny. S sebou je nutné mít občanský průkaz a průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny, zároveň doporučujeme mít s sebou také vyplněné požadované formuláře, které se dají stáhnout na webových stránkách nemocnice.

Kraj dohlíží na stavbu centrálního příjmu v Pardubické nemocnici

Lepší je se registrovat. „V případě očkování bez registrace je potřeba počítat s časem navíc na nutnou administrativu a možnou kumulaci zájemců v danou chvíli. Pokud dotyčný chce, aby se celý proces očkování odehrál v co nejkratším čase, doporučujeme se předem registrovat,“ podotýká Lucie Bareková a doplňuje, že u jednotlivých očkovacích míst dochází také od pondělí 25. října k úpravám v provozní době, konkrétně u poledních pauz. „V Pardubické nemocnici budou nově od 12.20 do 13.00 hod."
Pardubickenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Semrádová za Nemocnici Pardubického kraje, a. s.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:nem)