Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Ocenění pro krajský turistický portál

Ocenění pro krajský turistický portál

Virtuální média nabývají v dnešní době na významu. Jedním z důvodů je i to, že dovedou rychle reagovat na změny, které se kolem nás neustále dějí.

Kladruby
11. prosince 2020 - 11:30

Pardubický kraj provozuje portál www.vychodnicechy.info, který živou databankou a je stále modernizován. Ve středu 9. prosince za svou funkcionalitu získal v celostátním kole soutěže Zlatý erb 2020 cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.

„Pardubický kraj provozuje od roku 2006 turistický portál www.vychodnicechy.info. Od té doby změnil už několikrát svůj design, zkvalitnil a rozšířil funkcionality, znásobil databanku informací, stal se responzivní a přidal profil na FB a Pinterestu,“ sdělil radní za majetek, sport, cestovní ruch, informatiku a e-Government Alexandr Krejčíř.

Portál prochází pravidelně rozvojovými aktivitami, které jsou prováděny pro zvýšení uživatelského komfortu jeho návštěvníků. V rámci těchto úprav jsou následovány nejmodernější trendy v oblasti propagace České republiky, rozvoje IT technologií. Nezastupitelnou roli v aktualizaci databanky portálu hrají TIC, který neustále data doplňují a aktualizují.

„Tvorba a rozvoj portálu je kontinuální proces, který pravděpodobně nebude nikdy hotov, stále na něm pracujeme,“ dodal Alexandr Krejčíř.

Kraj podpořil přípravu EU projektů obcí i další inovativní záměry

Za množství, kvalitu a užitečnost  informací, počet jazykových mutací, grafiku webu uživatelskou přívětivost a také vnitřní provázanost informací v rámci webu byl portál již několikrát oceněn odborníky v oblasti CR na prestižních soutěžích předními místy. Přibyla k nim cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci v celostátním kole soutěže Zlatý erb 2020.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)