Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Nejoblíbenější učitel vyučuje v Litomyšli

Nejoblíbenější učitel vyučuje v Litomyšli

Celostátní anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos má několik dalších kategorií. Jednou z nich je i Ámos Sympaťák, který je zvolen na základě hlasování na stránkách televizní stanice Déčko. Tento rok se jím stal Jan Vávra, učitel z Vyšší odborné školy a střední pedagogické školy v Litomyšli.

Ámos Sympaťák Jan Vávra
29. dubna 2021 - 11:30

Krajský radní pro školství Josef Kozel mu přijel do Litomyšle osobně poblahopřát a předal mu i malou pozornost na památku.

„Nejen tuto školu, ale celý náš kraj pan učitel skvěle reprezentoval. Je obdivuhodné, že se mu podařilo anketu ovládnout obzvláště v této době, kdy je výuka vedena distančně a žáky je o to těžší přes monitory počítačů zaujmout a motivovat je k práci. Už jen samotná nominace do soutěže vysílá od žáků jasný signál, že pan učitel dělá svou práci dobře, a dobré příklady je třeba vyzdvihovat,“ uvedl radní Kozel.

Jan Vávra je na střední škole učitelem českého jazyka, literatury a dějepisu, na vyšší odborné škole vyučuje předměty výchova dětského čtenáře a didaktika jazykové výchovy. Další zajímavosti nabídne chystaný rozhovor s oceněným učitelem.Kromě Jana Vávry poblahopřál radní také řediteli školy Stanislavu Leníčkovi, který slavil své 70. narozeniny. „Pan ředitel je mezi řediteli opravdovým unikátem, svou životní energií by předčil i o poznání mladší ročníky,“ podotkl s úsměvem Josef Kozel.

Hrad Střekov střeží labskou cestu

Pardubickenovinky.cz informovala Bc. Denisa Píšová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:pk)