Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Nadměrný náklad vyjede ve čtvrtek z Přerova a v pátek dorazí do Prachovic

Nadměrný náklad vyjede ve čtvrtek z Přerova a v pátek dorazí do Prachovic

Z Přerova v Olomouckém kraji se ve čtvrtek 4.února v noci kolem 2 hodiny vydá na svou cestu nadměrný náklad.

Nadměrný náklad
4. února 2021 - 11:30

Svou 230 kilometrů dlouhou cestu zakončí v Prachovicích v  Cementárně, kam dorazí v pátek po 18 hodině. Ve čtvrtek má nadměr před sebou 108 km cestu z Přerova až do Černé Hory, kde bude nocovat. Druhý den, tedy v pátek vyjede kolem půl deváté z Černé Hory a na místo určení do Cementárny v Prachovicích dorazí po 122 km kolem 18 hodiny. Náklad o celkové výšce 5,9 metrů bude na mnoha místech podjíždět pod elektrickým vedením. Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Rozměrný obal  pece o celkových rozměrech délce 33 m, šířce 5,65 m a výšce 5,9 metrů bude na trase od čtvrteční noci do pátečních večerních hodin. Má před sebou 230 km dlouhou trasu z Přerova do Prachovic.Souprava noc ze čtvrtka na pátek přečká v Černé Hoře.

V trase transportu budou nadměrný náklad doprovázet technici ČEZ Distribuce. Na našem distribučním území by nemělo dojít k přerušení dodávky elektřiny, ale v několika případech budeme vedení nadzvedávat, aby souprava mohla bez problémů projet. Technici společnosti ČEZ Distribuce budou připraveni v trase, kudy nadměrný náklad pojede, reagovat i na nenadálé komplikace, které může připravit zimní počasí.

Krátkodobé omezení dodávky mohou pocítit obyvatelé po trase transportu ve východních Čechách.Ve čtvrtek by souprava měla bez problémů projet pod vedeními vysokého i nízkého napětí. V pátek  pouze krátkodobé vypnutí zaregistrují obyvatelé východních Čech v Hlinsku a Rváčově. Po projetí nákladní soupravy budeme okamžitě vše uvádět do původního stavu.

Celá tato operace vyžaduje mimořádné nasazení našich pracovníků. Snahou je, aby omezení dodávek elektřiny pro obyvatele v dotčených částech bylo co nejkratší nebo nebylo vůbec.

„Děkujeme za pochopení omezení, které může přeprava zařízení způsobit," píše v závěru zprávy Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:cez)