Svátek má: Nela

Regiony

Velikost textu:

Na hrad pohodlně. Rychmburk se dočká oprav železniční stanice

Na hrad pohodlně. Rychmburk se dočká oprav železniční stanice

Vlaková stanice Předhradí nedaleko hradu Rychmburk projde kompletní rekonstrukcí. Zastávka se dočká zvýšeného nástupiště v úrovni dveří vagónu, výměny kolejových polí a nového osvětlení.

Zastávka Předhradí květen 2021
7. listopadu 2021 - 11:30

„Když se otevíral hrad Rychmburk turistům, zajímalo mě, jaké možnosti dopravního spojení návštěvníci mají. Zajel jsem se proto podívat na nejbližší vlakovou stanici. Zastávka Předhradí sice prošla ještě před otevřením značnými úpravami, avšak její stav vyhovující rozhodně nebyl. Po usilovné práci se konečně posouváme dál. První etapou je výměna kolejových polí v délce nástupiště za koleje s betonovými pražci, vybudování nového osvětlení a zvýšeného nástupiště. Navíc už máme vypracovaný projekt na zvelebení prostoru v okolí zastávky,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Zázemí pro turisty i ostatní cestující by mělo zahrnovat například posezení, informační turistické tabule, stojany na kola nebo parkovací místa.

„Díky rekonstrukci se zvýší nejen komfort všech cestujících, ale navíc se bude moci zvýšit frekvence spojů a návštěva hradu tak bude ještě o něco jednodušší,“ dodal náměstek.

Do modernizace silnic na Poličsku jdou z kraje stovky milionů

„Dostupnost hradu Rychmburk železniční dopravou je velkou výhodou, nejsme odkázáni pouze na návštěvníky, kteří přijedou svým vozem. Pro ně totiž musíme společně s obcí zajistit možnost parkování v blízkosti hradu. Další výhodou kolejové dopravy je samozřejmě i její ekologická přátelskost. Víme, že České dráhy v dohledné době nasadí na trať modernější vozidla. To bude společně s možnou vyšší frekvencí spojů pro návštěvníky jak hradu, tak i širšího turistického okolí, velmi lákavé,“  doplnil projektový manažer hradu Petr Tejkl.

Po celou dobu turistické sezóny byl o víkendech zaveden nový vlakový spoj z Pardubic a Chrudimi s názvem Rychmburk.
Pardubickénovinky.cz informovala Ing. Pavla Sedláková za Krajský úřad Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)