Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Muzeum ve Vysokém Mýtě potřebuje kvůli rozvoji nové prostory

Muzeum ve Vysokém Mýtě potřebuje kvůli rozvoji nové prostory

Muzeum českého karosářství, barokní areál na Vraclavi a expozice Stratílek. To vše je součástí Regionálního muzea Vysoké Mýto.

Muzeum českého karosářství
24. května 2021 - 11:30

Regionálního muzea Vysoké Mýto navštívil hejtman Martin Netolický, který s ředitelem Jiřím Junkem hovořil o dalším rozvoji muzea a akvizicích spojených především s muzeem karosářství. Důležitým krokem bude adaptace areálu bývalé zemědělské školy v ulici kpt. Poplera. První etapa úprav pro muzeum karosářství by mohla začít již příští rok. Kraj se pokusí získat evropské či národní zdroje.

„Další rozvoj muzea je pevně spojený s prostorem. V tuto chvíli využívá muzeum pro své depozitáře řadu budov, které si musí pronajímat, a to nejen ve Vysokém Mýtě, což je samozřejmě z dlouhodobého hlediska nelogické. Navíc lze očekávat pořízení dalších exponátů spojených s historií karosářství, pro které musíme hledat nové a především stabilní prostory. Proto pokračujeme v debatách o využití areálu na ulici kpt. Poplera, kde by jako první objekt mohla být adaptována plechová hala,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

V tuto chvíli se otevírají možnosti, jak získat na tyto investice evropské, ale i národní zdroje. To chceme v nejbližší době prověřit, abychom věděli, jakým směrem se dále ubírat,“ řekl hejtman Netolický.

Kostel sv. Martina stojí osamělý uprostřed polí

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)