Svátek má: Apolena

Regiony

Velikost textu:

Mobilní pošta objíždí do konce roku vybrané obce

Mobilní pošta objíždí do konce roku vybrané obce

Do Dlouhé Loučky dorazil na jednání se starostou obce Liborem Cachem a starosty Útěchova, Kunčiny a Bělé u Jevíčka hejtman Martin Netolický.

Hejtman Martin Netolický a Mobilni posta f.kú .JPG
5. prosince 2022 - 11:30

Mobilní pošta objíždí do konce roku vybrané obce na Svitavsku a Moravskotřebovsku. Starostové se zajímali o aktuálně vyhlášené dotační tituly Pardubického kraje na rok 2023, modernizace silnic nižších tříd či o zajištění služeb České pošty.

„V poslední době jsme dokončili v okolí hned několik důležitých investičních akcí a další plánujeme. Jedná se o úsek silnice II/366 z Křenova do Zadního Arnoštova, na který jsme získali prostředky ze 70. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Dále pak téměř tříkilometrový úsek silnice II/371  z Jevíčka do Jaroměřic, průtah Moravskou Třebovou či úsek Křenov – Pohledy,“ vyjmenoval hejtman Netolický důležité investice kraje z poslední doby.

Řeč byla samozřejmě také o rozvojových plánech jednotlivých obcí. Na příklad v Kunčině připravují rekonstrukci kulturního domu v místní části Nová Ves. V prvním patře by měly vzniknout bytové jednotky a v přízemí zubní ordinace.

„Pro rozšíření služeb pro občany jsme připraveni v rámci možností našeho rozpočtu podpořit dílčím způsobem rekonstrukci prostor pro potřeby zubní ordinace, která bude spádovou pro široké okolí, a to včetně Moravské Třebové,“ řekl hejtman Martin Netolický, který se v Dlouhé Loučce blíže seznámil s projektem Mobilní pošta.

Záchrana zříceniny hradu Cimburk pokračuje

„Od října do konce roku zajíždí pravidelně dle stanoveného jízdního řádu do Javorníka, Dlouhé Loučky, Útěchova, Linhartic a Dětřichova u Moravské Třebové vůz České pošty v rámci projektu Mobilní pošta. Celkově jezdí po republice sedm takových vozů. Služba zajistí poslání listovních i balíkových zásilek, platby i výplaty poukázek a zajistí také výběry hotovosti jako na standardní poště,“ popsal princip služby hejtman Martin Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr.Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
26%