Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Město Pardubice dostalo pod stromeček legionářskou medaili

Město Pardubice dostalo pod stromeček legionářskou medaili

Město Pardubice medaile nejen předává, ale také získává.

Medaile ČsOL
15. ledna 2022 - 11:30

Tu poslední obdrželo od Československé obce legionářské, která se tak rozhodla tímto způsobem ocenit dlouhodobou podporu činnosti obce, především při rekonstrukci Larischovy vily, na kterou Pardubice v průběhu tří let vyčlenily patnáctimilionovou dotaci.

„Velmi si vážím odvahy, kterou Československá obec legionářská prokázala, když se pustila do náročné rekonstrukce Larischovy vily, s čímž jsme se jim jako město snažili maximálně pomoci. Věřím, že i v souvislosti s městskou podporou tohoto projektu a společnou tematikou bude možné navázat ještě užší spolupráci mezi nově otevřeným Památníkem Zámeček a Larischovou vilou,“ podotýká primátor města Martin Charvát.

Obě místa, která byla v minulosti oddělena rozvojem průmyslového areálu, jsou z pohledu města i legionářů historicky neoddělitelná. Radnice s legionáři tak spolupracuje na rozvoji obou míst již od přelomu roku 2016 a 2017.

„Dotace města pomohla nejen s kompletní rekonstrukcí věže Larischovy vily včetně střechy, díky které může tato část objektu fungovat i pro návštěvníky, ale i s řešením páteřních rozvodů v objektu. Společně navíc usilujeme o propojení obou areálů skrze pozemky společnosti Foxconn, aby návštěvníci mohli komfortně projít z jedné expozice do druhé. Františka Bobka jsme navíc informovali o možnostech dotací programů podpor města, kterými bychom mohli pomoci vzniku legionářského cvičiště pro mládež u Larischovy vily a propojení vily s edukačními programy pro školy, které vznikají u nás na Památníku Zámeček pro příští rok,“ vysvětluje náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že další součinnost města a Památníku Zámeček s legionáři nastane již v letošním roce, a to v rámci akcí spojených s výročím 80 let od heydrichiády.Předsednictvo republikového výboru Československé obce legionářské rozhodlo o udělení Pamětní medaile 100 let ČsOL statutárnímu městu Pardubice za dlouholetou podporu činnosti naší obce. „Jedná se v první řadě o podporu při revitalizaci věže národní kulturní památky Zámeček Pardubičky – Larischova vila, ale i o podporu projektů pro mládež. Velice si této podpory ze strany města vážíme a věříme, že bude pokračovat i v dalších letech,“ přibližuje za Československou obec legionářskou důvody udělení medaile František Bobek.


Informoval Magistrát města Pardubic.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:mmp)