Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Letošní léto bylo ve znamení domácí dovolené

Letošní léto bylo ve znamení domácí dovolené

Soutěž Naše Východní Čechy – Vaše dovolená 2020 už má své vítěze.

Ilustrační foto
14. listopadu 2020 - 11:30

Letošní léto bylo ve znamení domácí dovolené. Právě na podporu letní dovolené v Pardubickém kraji se zaměřila marketingová kampaň Destinační společnosti Východní Čechy. Zpětnou vazbu poskytli Pardubickému kraji ti, kteří v jejím rámci soutěžili v kvízu o dvacet pěkných cen.

Kampaň přehledně představila deset hlavních turistických témat a u každého z nich devět konkrétních cílů. Tato inspirativní nabídka byla od června k dispozici v tištěné podobě v brožuře, ale i v elektronické verzi. Vybraná místa byla průběžně po celé léto komunikována na sociálních sítích.Součástí tohoto projektu byla i znalostní soutěž v podobě kvízu o atraktivní ceny. Soutěže se, dle došlých soutěžních karet, účastnilo 414 soutěžících z 12 krajů. Nejčastěji cestovali po našem kraji lidé s rodinou nebo partnerem (74%), téměř polovina z nich (48,7%) ve věku 50 let a více a nejvíce se jim u nás líbilo v Litomyšli, Pardubicích, oblasti Králického Sněžníku a ve Slatiňanech. Soutěžící zároveň psali svoje postřehy, náměty, hodnocení.

„Musím říct, že za tu dobu, co jsem v létě strávil čas právě u vás, jsem zažil spoustu emocí, častokrát jsem překvapením žasnul nad těmi krásami zdejší krajiny. S rodinou jsem prošel především Železné hory, výlety k zřícenině hradu Lichnice, k rozhledně Barborce u Horních Raškovic a na skaliska nad Sečí s majestátním Ohebem jsou pro mě doopravdy nezapomenutelné. Častokrát jsem příhodně využil tipů právě z Vašeho přehledného prospektu, a musím říct, že to byla samá úžasná místa, kam nás zavedl. Díky za pozvání na takové skryté klenoty, tahle koronavirová dovolená oželená o ty dálky byla pro mě zatím překvapivě nejskvělejší vůbec! A to bydlíme, co by kamenem dohodil odsud, hned v sousedním kraji! Tak už víme, kam zajít o volných víkendech na malá dobrodružství v dosud nepoznaných lokalitách ;-). Díky Vám za to všechno!! A pevné zdraví i v téhle druhé vlně!" Takto reagoval na letní kampaň a soutěž v Pardubickém kraji cestovatel z Náchoda. Asi nejdále to sem měli soutěžící z Karviné a Bohumína!

A co si odnáší výherci soutěže na prvních třech místech? První místo potěší soutěžícího z Luk nad Jihlavou (kraj Vysočina), až to bude možné, využije poukaz na víkendový pobyt na hradě Svojanov pro dvě osoby. Druhé místo putuje až do Karviné a soutěžící si užije wellness víkend v hotelu Jezerka na Seči. Třetí cenou se může těšit soutěžící z Moravské Třebové a pojede si odpočinout do Lázní Bohdaneč. Pro čtvrté až dvacáté vylosované výherce jsou připraveny dárkové balíčky tematicky věnované Pardubickému kraji.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)