Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Kulturní dotace do muzea v přírodě a na vojenskou historii

Kulturní dotace do muzea v přírodě a na vojenskou historii

Péčí o lidovou kulturu pověřil Pardubický kraj Muzeum v přírodě Vysočina.

Východočeský památník celnictví
4. dubna 2021 - 11:30

Muzeum v přírodě Vysočina spolupracuje s organizátory lidových tradic i s řemeslníky, kteří používají při výrobě postupy tradované po generace. Každoročně také rozšiřuje jejich oficiální seznam a metodicky je vede. Pardubický kraj mu na tuto činnost přispívá částkou 60 tisíc korun.

„V Zastupitelstvu Pardubického kraje na začátku dubna pak projednáme dotace za téměř 14 milionů korun. Krajské dotace by měly dostat na svou regionální činnost v celkové hodnotě 8,5 milionu korun také Komorní filharmonie a Východočeské divadlo. Regionální funkci knihoven na Chrudimsku, Svitavsku a Orlickoústecku bychom chtěli dotovat také tradiční částkou 6,5 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje pro kulturu Roman Línek.

Krajem zřizovaná Krajská knihovna v Pardubicích má příspěvek na regionální funkce knihoven na Pardubicku ve výši 1,5 milionu korun už ve svém rozpočtu.Kraj podporuje i spolky, které se starají o památky vojenské historie a celnictví. „V radě jsme nyní schválili dotaci 200 tisíc korun pro Vojensko-historický klub ERIKA, který modernizuje a provozuje Muzeum K-S 14 na Cihelně a Východočeský památník celnictví v Králíkách.  Společnosti přátel opevnění, která pro náš kraj provozuje Muzeum čs. opevnění – dělostřeleckou tvrz Bouda, navrhuje pro projednání v zastupitelstvu částku 300 tisíc korun,“ doplnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Malebný kostelík stojí osamocen v dominantní poloze na návrší v Přívěticích

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí, Krajský úřad, Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)