Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Kraj vybral autobusové dopravce pro první čtyři oblasti

Kraj vybral autobusové dopravce pro první čtyři oblasti

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila na základě doporučení hodnotící komise výběr autobusových dopravců pro čtyři oblasti na období deseti let.

Ilustrační foto
20. ledna 2021 - 11:30

Konkrétně se jedná o oblasti Jevíčsko, Litomyšlsko, Lanškrounsko a Orlickoústecko. V případě dalších oblastí rozhodla komise o vyloučení dopravce a hodnocení dalších nabídek v pořadí.

„V tuto chvíli můžeme uzavřít výběrové řízení ve čtyřech z osmi oblastí, a to Jevíčsko, Litomyšlsko, Lanškrounsko a Orlickoústecko, kde se jedná o společnou nabídku společností BL14 s.r.o. a BusLine LK s.r.o., které předložili nejvýhodnější nabídky. Plusem tohoto druhého řízení jsou nižší nabídkové ceny za kilometr dopravního výkonu,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš.V případě dalších oblastí bude hodnocení nadále probíhat. „Hodnotící komise na základě doručených nabídek a podkladů navrhla vyloučit dodavatele a pokračovat v hodnocení dalších nabídek v případě oblastí Poličsko, Chrudimsko, Přeloučsko a Holicko. Naším cílem je dokončit výběrové řízení co nejdříve a předložit výsledky na příštím jednání krajské rady,“ upřesnil Michal Kortyš s tím, že podle nových smluv by měli dopravci jezdit od 12. prosince.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)