Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Kraj se snaží zlepšovat práci s nadanými žáky základních škol

Kraj se snaží zlepšovat práci s nadanými žáky základních škol

Pardubický kraj od září loňského roku realizuje projekt Smart akcelerátor II. V rámci tohoto projektu vyhlašuje kraj dotační program pro identifikaci a práci s nadanými žáky v základních školách.

Ilustrační foto
24. prosince 2020 - 11:30

Jedná se o pilotní projekt, na základě kterého bude určen další postup při práci s nadanými dětmi a rozvíjení jejich potenciálu.

„Práce s nadanými dětmi základních škol a rozvíjení jejich talentu a potenciálu je tématem dlouho debatovaným. Často se bohužel nepodaří v dítěti jeho talent rozpoznat ve správný čas, což je určitě škoda. V rámci tohoto pilotního projektu máme připraven 1,5 milionu korun pro obce, které zřizují základní školy,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a evropských fondů Ladislav Valtr.„Předmětem dotace je úhrada osobních nákladů pedagogů v základních školách, kteří se budou ve školním roce 2021/2022 věnovat práci s talentovanými žáky a dále doplňkově pořízení potřebných výukových pomůcek, nástrojů a služeb. Maximální výše podpory je 270 tisíc korun s tím, že vždy je požadována spoluúčast žadatele ve výši 10 procent,“ doplnil radní Valtr.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí, Pardubický kraj.

(jv,pardubickenoviny.cz,foto:pk)