Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří další projekty na Zakarpatí částkou 1,5 milionu korun

Kraj podpoří další projekty na Zakarpatí částkou 1,5 milionu korun

Také v letošním roce pomůže Pardubický kraj se spolufinancováním vybraných projektů v Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Požární stanice - Dubove
12. září 2021 - 11:30

Krajští radní schválili na návrh hejtmana Martina Netolického podporu ve výši 1,5 milionu korun pro tři projekty v oblasti památkové péče, školství a integrovaného záchranného systému.

„Na základě naší srpnové návštěvy jsme se domluvili na vytipování projektů, které jsou vhodné pro podporu ještě v rámci letošního roku. Jedná se o tři investiční akce v celkové výši 1,5 milionu korun s tím, že na každý projekt přispějeme půl milionu korun. Zároveň je naší podmínkou, aby ukrajinská strana spolufinancovala projekt minimálně jedna ku jedné.“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Užhorodské letiště má zájem o přímé spojení do Čech

První projekt je zaměřený na generální opravu prostor vzdělávacího klubu v obci Huta nedaleko Užhorodu, ve kterém by měl být mimo jiné vyučován český jazyk. Druhý projekt řeší rekonstrukci hasičské stanice v devítitisícovém horském městě Dubove, které leží na silnici mezi Tjačivem a Koločavou. Poslední projekt je zaměřen na záchranu jedné z nejvýznamnějších památek na Koločavě.

„Pří naší srpnové návštěvě jsme byli nemile překvapeni stavem některých částí střechy kostela svatého Ducha, který patří mezi nejnavštěvovanější místa na Koločavě, a znají ho jednoznačně také čeští turisté. Vzhledem k tomu, že zimy jsou v Karpatech velmi tuhé, tak máme obavu, aby část střechy zimní období vydržela, a proto chceme ještě letos pomoci s opravou nejproblematičtějších částí střešní krytiny,“ vysvětlil důvod pomoci hejtman Netolický.Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)