Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Zástupci Pardubického kraje pod vedením hejtmana Martina Netolického zahájili v úterý svoji návštěvu Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Zástupci Pardubického kraje v Zakarpatské oblasti
24. listopadu 2022 - 11:30

S předsedou oblastní rady Volodymyrem Čubirkem a předsedou vojenské správy Viktorem Mikitou řešili především aktuální potřeby z hlediska možné humanitární pomoci ze strany kraje či pomoc Tyahynské městské hromadě v Chersonské oblasti. Na Zakarpatí je nyní přes 350 tisíc vnitřně vysídlených uprchlíků a s blížící se zimou se bude situace zhoršovat.

„Od počátku konfliktu se nám na Zakarpatí podařilo dovézt přes 30 kamionů s humanitární pomocí a navíc jsme uvolnili částku 1,5 milionu korun na vybudování výtahu v nemocnici pro válečné veterány. Ta poskytuje pomoc velkému počtu pacientů, kteří mají vzhledem k charakteru zranění často problém s hybností. Nový venkovní výtah tak samozřejmě zlepší situaci jak pro samotné pacienty, tak pro zdravotníky," řekl Martin Netolický, který nemocnici v Užhorodě společně s předsedou Čubirkem navštívil.

Kraj chystá další investice do školních budov

Zakarpatská oblast nyní pomáhá také Tyahynské městské hromadě v Chersonské oblasti, která patří mezi nejzničenější místa Ukrajiny. „Domluvili jsme se s našimi partnery na Zakarpatí, že bychom mohli pomoci s nákupem například elektrocentrál, čerpadel či jednoduchých kamen na plyn nebo na dřevo. V této obci žije přibližně šest tisíc lidí, kteří mají problém se zajištěním základních podmínek pro život, což se ještě zhoršuje s nastupující zimou," uvedl hejtman.

Pardubickénovinky.cz informovala Bc. Denisa Píšová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
54%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%