Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Kraj chce particioaci státu na rekonstrukci mostu v Řečanech

Kraj chce particioaci státu na rekonstrukci mostu v Řečanech

Most v Řečanech nad Labem patří mezi důležité spojnice levého a pravého břehu Labe. Pardubický kraj plánuje vzhledem ke stávajícímu stavu jeho rekonstrukci.

Most v Řečanech
17. prosince 2020 - 11:30

Na rekonstrukci mostu se Pardubický kraj snaží domluvit s Ředitelstvím vodních cest, Ministerstvem dopravy a Státním fondem dopravní infrastruktury. O dalším postupu jednal se zástupci těchto organizací náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

„Potvrdili jsme si se zástupci Ředitelství vodních cest, Ministerstva dopravy a Státního fondu dopravní infrastruktury, že panuje shoda na společném postupu v případě modernizace mostu, který je důležitou spojnicí do hřebčína v Kladrubech nad Labem. Předpokládaná hodnota je nyní 160 milionů korun. Samozřejmě by bylo možné most opravit výrazně levněji, ale už by nesplňoval pro stát důležité parametry pro průplavnost Labe. Proto se stát bude výrazným způsobem podílet,“ řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš.


„Vedle technických parametrů mostu myslíme také na bezpečnost chodců a cyklistů, proto v rámci nového mostu řešíme také chodníky a stezky pro cyklisty, aby byli odděleni od automobilové dopravy, což nyní není,“ doplnil Michal Kortyš.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí, Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)