Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Do kraje míří 17 přístrojů na podporu dýchání

Do kraje míří 17 přístrojů na podporu dýchání

Krajský krizový štáb ve čtvrtek v rámci svého pravidelného jednání řešil mimo jiné převzetí celkem 17 kusů přístrojů na podporů dýchání v intenzivní péči pro pacienty s koronavirem v Nemocnicích Pardubického kraje. Štáb řešil také avizovanou distribuci respirátorů pro sociální služby.

Pardubická nemocnice
8. listopadu 2020 - 11:30

„Dnes jsme pro potřeby Nemocnice Pardubického kraje obdrželi dvě dodávky zařízení pro ventilační podporu pacientů v intenzivní péči, kteří jsou pozitivní na koronavirus. Jedná se celkem o 13 oxygenátorů, které jsou zápůjčkou, což znamená, že je do 60 dnů od ukončení nouzového stavu vrátíme Správě státních hmotných rezerv. Čtyři ventilátory jsou pak darem od státu pro Pardubický kraj a budou taktéž sloužit pro potřeby našich nemocnic akutní lůžkové péče,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Rehabilitační ústav je připraven pečovat o pacienty z nemocnic

Krizový štáb byl zároveň ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje informován o distribuci respirátorů pro sociální služby.

„Celkem 155 tisíc respirátorů je v tuto chvíli prostřednictvím profesionálních hasičů distribuováno přímo do konkrétního zařízení s tím, že by každý pracovník měl obdržet 50 kusů respirátorů,“ řekl hejtman Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)