Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Býšť nabyl právní moci územního rozhodnutí

Býšť nabyl právní moci územního rozhodnutí

Jeden z přivaděčů k budoucí dálnici D35 má vzniknout v úseku Rokytno – Býšť.  Přivaděč jakožto nová silnice druhé třídy tak propojí silnice D35 a I/35, a to přibližně čtyřmi kilometry. V tuto chvíli má stavba platné územní rozhodnutí.

Ilustrační foto
9. srpna 2020 - 11:30

První vlaštovka: Přivaděč Rokytno – Býšť nabyl právní moci územního rozhodnutí. Jeden z přivaděčů k budoucí dálnici D35 má vzniknout v úseku Rokytno – Býšť.  Přivaděč jakožto nová silnice druhé třídy tak propojí silnice D35 a I/35, a to přibližně čtyřmi kilometry. V tuto chvíli má stavba platné územní rozhodnutí.

Se situací nás obeznámil náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš: „Svolávali jsme s místními, kteří na území budoucího přivaděče žijí, besedy, na kterých jsme debatovali právě ve věci přivaděče. Po dlouhosáhlých výměnách názorů jsme dospěli k určitému kompromisu a vzájemně si s místními vysvětlili, jak přivaděč bude prospěšný a jeho výstavba nutná. Navíc jsme s občany a paní starostkou Rokytna probrali i budoucnost obecní silnice po vyhotovení přivaděče. Dohodli jsme se, že zadáme projektovou dokumentaci, která se bude týkat oprav a zavedení bezpečnostních prvků právě na této obecní komunikaci."

Propojením nové dálnice D35 a napojením silnice I/35 Rokytno - Býšť vznikne mezi městy 4 km dlouhý úsek silnice II/298. Finanční prostředky poskytnuté SFDI pro výstavbu přivaděče činí 200 milionů, předpokládané náklady jsou přibližně o 745 tisíc vyšší.


„Pozitivní zprávou a také jakousi první vlaštovkou je, že přivaděč Rokytno – Býšť nabyl právní moci územního rozhodnutí. V tuto chvíli řešíme majetkoprávní vypořádání s vlastníky pozemků, se kterými se chceme dohodnout v co nejkratší době. Avšak díky územnímu rozhodnutí již můžeme pracovat na projektové dokumentaci, což je skvělé," doplnil Kortyš.

Pardubickenovinky.cz informoval Martin Madejewský, DiS., tiskový mluvčí, Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)