Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Boj o nejoblíbenější kraj je tu podeváté

Boj o nejoblíbenější kraj je tu podeváté

Již devátým rokem probíhá internetová anketa redakce KAM po Česku mapující míru popularity jednotlivých krajů České republiky. 

Kladruby nad Labem - hřebčín
27. února 2021 - 11:30

Hlavním kritériem je pestrost nabídky pro trávení volného času. Letošní hlasování probíhá do 28. února na www.kampocesku.cz/anketa.

Jedinci se zájmem o volnočasové aktivity mohou přidělovat své preferenční hlasy hned v osmi kategoriích:

    KAM na letní dovolenou / pěší a cyklo
    KAM na zimní dovolenou
    KAM na výlety s dětmi
    KAM na koně / koňské stezky
    KAM do lázní / Wellness
    KAM za zážitkem / adrenalinem
    KAM na památky
    KAM za folklorem / tradicemi

V minulých ročnících Pardubický kraj vnímali hlasující hlavně jako kraj koní, a proto se v této kategorii třikrát umístil na prvním a jednou na druhém místě.

„Pardubický kraj je rozmanitý, turisticky atraktivní a přitom klidný region, který je pro načerpání sil a poznání nového jako stvořený. Jak nám ukázalo loňské léto, domácí cestovní ruch zachraňoval turistickou sezonu a určitě si zaslouží velkou pozornost a podporu i v roce 2021,“ řekl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, cestovní ruch a majetek.V minulých letech probíhalo vyhlášení vítězů na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Letošní ročník se vzhledem k aktuální situaci nebude konat v tradičním únorovém termínu a přesouvá se na podzim 2021.

Každý hlasující může nejen podpořit svůj kraj, ale navíc se může zapojit do soutěže o hodnotné ceny partnerů ankety. Anketa probíhá pod záštitou Asociace krajů ČR.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)