Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Že zrovna Vondra nad Kalouskem naříká, diví se Marková

Že zrovna Vondra nad Kalouskem naříká, diví se Marková

Jana Marková okomentovala situaci týkající se nadcházejících eurovoleb a sestavování kandidátek. Zaměřila se na napětí, které panuje mezi některými členy ODS a TOP 09. Předemětem sváru je exministr Kalousek.

Jana Marková
15. prosince 2023 - 06:05

Markovou k napsání článku inspiroval článek vydaný na serveru Novinky.cz s názvem "Řeklo se bez skokanů. Takže bez Kalouska, vzkazuje TOP 09 Vondra". A na mušku si vzala Vondrovo "naříkání".

„Tak Saša Vondra se nám tu hezky rozčiluje, že žádní „skokani“ na kandidátkách! No jasně, tak hlavně, že primárně nejde o korýtka, že?

Tak za prvé je úsměvné, že to říká člověk, který sám při minulých eurovolbách přehupsal z nevolitelného 15. místa až na to druhé volitelné, to to bylo ještě cajk.  A teď najednou je to špatně, protože by fuj oškliví lidé mohli svobodně poslat na ten královsky placený flek někoho jiného. No a za druhé je úsměvné to, že hned za ním na dvojce ho následuje jeho bývalá (asi) milenka a matka jeho dítěte (určitě) Veronika Vrecionová. A v rámci rodinného klanu by jim do toho chtěl někdo bodnout vidle? No neblázněte…

Oním zlotřilcem (nikoliv v mých očích jen obrazně), není nikdo jiný, než Miroslav Kalousek. A teď je fuk, co si o něm myslíme, nicméně je legrační, jakou paniku pouhým prohlášením, že když ho organizace nominuje, kandidovat bude, vyvolal. Myslím, že v plné nahotě ukázal, že tu skutečně nejde vůbec o zájem našich občanů, ale dokonce ani o zájem celé té slavné SPOLU kandiátky (nebo klandidátky?) protože odstřelit si někoho proto, že se bojím, že by přinesl hlasy, to je skutečně vševypovídající majstrštyk. A to by Kalda mohl, a dokonce se obávám, že poměrně dost. A evidentně se neobávám jenom já.Eurovolby jsou zkrátka jen doživotní záruka dobrého a finančně zabezpečeného života. Nic víc, nic míň. Je to korýtko, pro které je evidentně kdokoliv ochoten udělat cokoliv. Ostatní jsou jen kecy pro stádo, které doufá, že se něco může změnit. No nemůže. Přestaňte snít. Nebo spíš, zjistěte si, co reálně by se asi tak změnit mohlo. Mnohem víc změníte tady doma. V Parlamentu ČR. Kdybyste chtěli, můžete neschvalovat, neimplementovat, neplazit se, nesouhlasit, bojkotovat, kašlat na to, možností máte mnoho, rozhodně víc, než tam. Každopádně jsem dost zvědavá, kdo z těch nově zvolených „rebelů“ si dá na stůl alespoň českou vlaječku místo té unijní.

Psali jsme:

Konkrétně Vondra mě hodně pobavil tím, že je sice proti Green Dealu, to jako jo, ale s tím, že zelená Evropa je v programu SPOLU problém nemá, protože je tam prý dovětek, že kvůli tomu nesmějí lidé schudnout. Ráda bych mu připomněla, že to už se jaksi děje. A uvidíme to každý z nás na složence za elektřinu. A co proti tomu teda tak slavně udělal? No VŮBEC NIC. Protože taky vůbec nic udělat reálně nemůže. To by mohl jeho předseda Fiala zde na domácí úrovni, ale ten už neví čí je, tak taky neudělá nic.

Takže toliko ke vztekání Saši, a já skutečně a bez ironie velmi děkuji Mirku Kalouskovi a panu Vondrovi za to, že konečně někdo ukázal a nahlas řekl realitu. Protože tak to zkrátka je. Díky chlapi. I když tak jste to asi úplně nemysleli," napsala ve svém komentáři na facebooku Jana Marková.

Kalousek do europarlamentu kandidovat nebude
 
Bývalý šéf strany a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek nebude za TOP 09 na kandidátce koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) ve volbách do Evropského parlamentu. Uvedl to na sociální síti X. Výkonný výbor TOP 09 ho ve čtvrtek navzdory řadě nominací z regionálních organizací na listinu nezvolil. Širší vedení podle předsedkyně strany Markéty Pekarové Adamové vyzvalo Kalouska, aby se věnoval domácí politice a za stranu kandidoval do Senátu.
 
(nov, prvnizpravy.cz, foto: repro: fb profil)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%