Svátek má: Arnošt

Politika

Velikost textu:

Za všechny, co tento článek číst nemohou, děkujeme!

Za všechny, co tento článek číst nemohou, děkujeme!

Sbírkové dny 23. ročníku Bílé pastelky skončily a v tuto chvíli jsou již sečteny všechny finance od štědrých dárců, kteří přispěli do kasiček dobrovolníků během tří sbírkových dnů.

Sbírka Bílá pastelka
3. listopadu 2022 - 15:24

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) je spolkem sdružujícím tisíce osob s těžkým zrakovým hendikepem a zároveň organizací, která poskytuje širokou škálu nezbytných služeb pro tuto cílovou skupinu. Valná většina zaměstnanců jsou osoby s vážným zrakovým hendikepem. SONS existuje již od roku 1996 a od té doby má více než 70 odboček napříč celou Českou republikou. A také pořádá každoročně sbírku na pomoc nevidomým a slabozrakým. Ta letošní se konala od 10. do 12. října. 

Příspěvky do sbírky pomáhají s realizací speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké, poskytované v síti poboček rozmístěných po celé České republice. 

Letošní mediální kampaň 2022, „Bílá pastelka - pomáhá vidět svět“, letos k lidem promlouvá hlasem herce Michala Dlouhého, a na obrazovkách ji lidé budou moci vidět v září ve vysílání České televize. Slyšet ji pak mohou také z různých rozhlasových stanic nebo zahlédnout na veřejných obrazovkách. 


Sbírkové dny byly letos zakončeny tradičně koncertem pro Bílou pastelku, který se konal 12. října na Václavského náměstí. Zážitků bylo mnoho, a lidé si mohli mimo jiné užít i živý koncert zpěváka a herce Vojty Dyka v hudebním doprovodu Honzy Maxiána.


Vojta Dyk na koncertě pro Bílou pastelku

A jak Bílá pastelka, která opět letos vyšla do ulic, dopadla?

Je sečteno - výtěžek letošního ročníku sbírkových dnů dosáhl částky 3.956.908,- Kč!

„Děkujeme našim dobrovolníkům a především všem, kdo sbírku jakkoliv podpořili, protože každá pomoc se počítá a my si jí velmi vážíme," řekla výkonná ředitelka SONS Veronika Pokorná.


prezident a ředitelka SONS Luboš Zajíc a Veronika Pokorná


The Big Braill BandSbírka Bílá pastelka, která každým rokem vrcholí třemi sbírkovými dny, však probíhá již 23 let celoročně. 

A pokud byste také rádi přispěli, ale nepotkali jste během říjnových sbírkových dní žádného dobrovolníka, můžete využít možnosti a podpořit dobrou věc ZDE.


Také jsme psali:

(böhm, prvnizpravy.cz, foto: sons)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%