Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Stovky milionů zhlédnutí! Carlson s Putinem trhají rekordy

Stovky milionů zhlédnutí! Carlson s Putinem trhají rekordy

Ruský prezident Vladimír Putin dobývá svět díky rozhovoru se světově proslulým novinářem Tuckerem Carlsonem. Za jediný den ho vidělo víc než 145 milionů lidí.

Tucker Carslon
14. února 2024 - 06:05

Během necelých 24 hodin od svého zveřejnění stihl rozhovor moderátora Tuckera Carlsona s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nasbírat vysoký počet zhlédnutí. Rozhovor byl ve Spojených státech oficiálně přístupný v pátek na řadě sociálních sítích včetně X, YouTube nebo přímo webových stránkách Tuckera Carlsona a Kremlu. Přesný počet nelze určit, jelikož Carlson a Kreml nezveřejňují statistiky. Součet zhlédnutí rozhovoru ze sociálních sítí ovšem činil za pouhý den zhruba 145 miliónů.

K zásáhu, který tento rozhovor má ve světě médií, se např. vyjádřil úspěšný český podnikatel v médiích a zároveň člen hnutí SPD Jan Čížek, který vydává od roku 1999 po celé republice řadu regionálních tiskovin v nákladu dvou milionu výtisků.

„Rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimírem Putinem má aktuálně 197 miliónů shlédnutí. Jedná se o jeden z nejsledovanějších rozhovorů v dějinách žurnalistiky. Carlson se také stal nejúspěšnějším novinářem v dějinách. Jeho rozhovory pravidelně sleduje přes 100 miliónů lidí.

- Tato čísla jsou v šíleném nepoměru s bývalými kolegy z big 4, kteří ho hrubě kritizují. Nejsledovanější diskusní pořad na CNN měl za rok 2023 743.000 diváků. Jméno moderátora není podstatné. Tu nulu si nemusíme pamatovat. Před rokem podobná čísla dosahoval i Václav Moravec. Už ale také spadnul pod 400.000 diváků.

- I samotný Carlson si odstoupením z FOX news značně polepšil. Jeho pořady nikdy nepřeskočily 4 milióny shlédnutí. Jeho nástupci se ale nikdy nedostali přes 2,9 miliónu. MSNBC je také max. Na 2,4 miliónu diváků u své Maddows show.- Elon Musk je těžká váha. Teď se spojil s další těžkou tonáží Carlsonem. Válcují to neskutečně. Toto je opravdový mediální průmysl. A jediný důvod, proč letí jak další Elonova raketa vstříci nebesům je jednoduchý. Žurnalistika. Ne propaganda a lži. Pravda. Nic než pravda. To je totiž jediná cesta, která pro úspěšná média platí.

- Pravda je jako voda. Nedá se zastavit. Jednou stejně proteče. Ale jakmile začne téci, už se to nedá zastavit.

- CNN skončila. U nás jim sice zachraňuje jméno Prima, ale v USA je to padlý model. Nevím, jak jim to funguje ekonomicky, asi je to model jako české forum24 a další prorežimní média. Placeno z korupčních peněz. Někdo to sice sleduje, ale příjmy z reklamy zdaleka nepokrývají náklady. Ta média skončí přesně ve chvíli, kdy si jejich donátoři spočítají, že už nemá smysl je sponzorovat, protože investice do jiného titulu přináší větší vliv. Reklama je neuživí, tak to zavřou.

- U nás by něčeho podobného mohl dosahovat Seznam Zprávy. Nikdy ale takto úspěšní nebudou. Důvod je jednoduchý. Lžou ráno, v poledne i večer. Jsou to sorosovy děvečky. Kdo jednou do tohoto bláta šlápl, už se nikdy neočistí," uzavřel své hodnocení rozhovoru Tuckera Carlsona s Vladimírem Putinem na svém facebookovém profilu Jan Čížek.

Psali jsme:

Dosah rozhovoru Tuckera Carlsona zhodnotil na sociálních sítích i přededa PRO Jindřich Rajchl.

„Rozhovor Tuckera s Putinem viděla celosvětově už více než miliarda lidí. A jsem přesvědčen, že řada z nich otevřela oči a pochopila, že lidé na Donbasu umírají už jen proto, že na tom americký deep state, jenž si platí svého loutkového prezidenta Volodymyra Zelenského, vydělává stovky miliard dolarů.

Osobně věřím, že toto interview může výrazně přispět k rychlejšímu skončení tohoto zbytečného krveprolití
Pokud se tak stane, tak by si Tucker Carlson zasloužil nejen Pulitzerovu cenu, nýbrž rovnou Nobelovu cenu míru.
Chápu, že jsou modrožlutí fangličkáři vzteky bez sebe, že se jim nepodařilo tento zásadní dialog zcenzurovat, nicméně je mohu uklidnit - ty vaše lži stejně nemohly vydržet věčně.

Raději si přiznejte, že jste naletěli skvěle financované propagandě. Je to stokrát čestnější než se zuřivě držet vašeho vylhaného příběhu.

Abych byl konkrétní - válka neskončí, až to bude chtit Rusko (jak pořad dokola nesmyslně tvrdíte), válka skončí, až to budou chtit USA," zkaončil své hodnocení předseda PRO Rajchl.

(dan, prvnizpravy.cz, screen: tcn)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%