Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Štefec: Naši „mnichovští přátelé“ slíbili bezpečnostní záruky Ukrajině

Štefec: Naši „mnichovští přátelé“ slíbili bezpečnostní záruky Ukrajině

Říkám si, jakou asi budou mít pro Ukrajinu reálnou hodnotu smlouvy o finanční podpoře a vojenské pomoci, které s ukrajinským vůdcem Zelenským podepsali prezident Macron a premiér Sunak, až dojde v rusko-ukrajinském konfliktu na skutečné "lámání chleba".

Jaroslav Štefec
21. ledna 2024 - 02:20

My, Češi, historicky máme s "váhou" bezpečnostních smluv, uzavřených s těmito dvěma státy, velmi bolestnou zkušenost. Mnichovská dohoda, podepsaná 30.září 1938 mimo jiné Chamberlainem za Velkou Británii a Daladierem za Francii, z nich učinila škrtem pera pouhé cáry papíru s nulovou hodnotou. Hitler dostal zelenou, 2.světová válka mohla začít a Československo stála důvěra ve smluvní "partnery" životy více než 300.000 občanů, píše na facebooku Jaroslav Štefec.


Co bude stát Ukrajinu důvěra ve smlouvy, podepsané s těmito dvěma státy, je zatím velkou neznámou. Už teď je ale jasné, že nedůležitějším a nejvíce ceněným platidlem v ní bude krev obyčejných Ukrajinců a Rusů.  A také podstata Ukrajiny - její zemědělská půda, výrobní podniky, zdroje. Čím déle, tím více a tím lépe pro oba západní signatáře a jejich velkého guru, USA. V našem "západním" světě, k němuž se čeští politici tak rádi hlásí, přece nic není zadarmo.

Bojím se, že Ukrajina zaplatí za dodané zbraně a půjčené peníze až příliš krvavou daň, z níž se už nevzpamatuje. Šance roku 1991 se pro ni už nikdy nebude opakovat.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%