Svátek má: Arnošt

Politika

Velikost textu:

Rakušan je ostudou celého národa, míní advokát Rajchl

Rakušan je ostudou celého národa, míní advokát Rajchl

Policistů je stále nedostatek, ale „Putin v pytli“ má nonstop policejní ochranu. Ministr vnitra a šéf hnutí STAN se rozhodl, že si svůj výtvor rozhodně nenechá nikým poničit. Kdo to platí? Přeci občané České republiky.

Výtvor ministra vnitra Rakušana
15. listopadu 2022 - 13:02

Mělo to být vyjádření vlasteneckých pocitů Víta Rakušana, poté se nikdo nemohl dobrat toho, čí to byl vlastně nápad. Každopádně vlajka s mrtvým ruským prezidentem vzbudila spoustu dohadů, diskusí a konfrontací. A nejen to, také na spoustu dní vytížila pražskou policii, která je nucena ji hlídat proti případným vandalům či aktivistům.

„Víme, kdo je náš přítel, který krvácí i za naši svobodu. A také víme, kdo je náš nepřítel, a nenecháme ho ukrást pojem vlastenectví ani naši  republiku,“ tak popsal Vít Rakušan fotografii, kterou umístil na svůj facebook a která zobrazovala českou a ukrajinskou vlajku a mezi nimi právě mrtvého prezidenta světové mocnosti.

Shodou okolností ve stejný den se Rakušan vyjádřil v tom smyslu, že je potřeba spojovat společnost, ne ji rozdělovat a vyzval ke kultivaci našeho národa. Šéfredaktor MF Dnes nedávno na adresu Víta Rakušana prohlásil, že Rakušan je taková moderní ženská co neustále dělá selfíčka a dává věci na instagram, ale o policii vůbec nic neví.


Je smutné, jak Rakušan dokáže plýtvat prostředky našich daňových poplatníků. Ačkoli je všeobecně nedostatek policistů, ministrovi to evidentně nevadí. A místo toho, aby sloužili, kde jich je potřeba, tak postávají před jeho infantilním výtvorem.

Rakušanovo rozhodnutí o policejní ochrance "plakátu" ostře zkritizoval advokát a předseda PRO Jindřich Rajchl. 

Také jsme psali:

„Zásadně nesouhlasím s tím, že už 14 dní hlídají policisté 24 hodin denně nedůstojný plakát vyvěšený na popud Víta Rakušana na budově ministerstva vnitra. Policisté mají chránit občany, nikoliv hlídat infantilní instalaci z řetězu utrženého ministra, jenž se patrně nechtěl nechat zahanbit Janou Černochovou v soutěži o nejblbější silácké gesto roku," napsal Rajchl s tím, že zneužití policistů k takovému výkonu služby považuje za zneužití pravomoci ministra. Rajchl ještě napsal, že Rakušan (i ten plakát) je ostudou celého národa a měl by ihned odstoupit.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%