Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Přísaha spojila síly s Motoristy. Klausovi to prý dává smysl

Přísaha spojila síly s Motoristy. Klausovi to prý dává smysl

Koalici pro volby do Evropského parlamentu podepsal Robert Šlachta s předsedou Motoristů Petrem Macinkou. V čele evropské kandidátky bude mít Přísaha spolu s uskupením Motoristé sobě závodníka Filipa Turka.

Robert Šlachta s Petrem Macinkou
30. ledna 2024 - 06:30

Předseda hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta plánuje na podzim kandidovat do Senátu na Břeclavsku. Mluvčí bývalého prezidenta Václava Klause Petr Macinka bude na kandidátní listině trojkou, dvojkou bude jihočeská lídryně Přísahy Nikola Bartůšek..

Předseda hnutí Robert Šlachta na tiskovém brífingu řekl, že kandidáti vyjedou za voliči a cílem koalice je zisk dvou mandátů.Přísaha s Motoristy prý nabídne voličům závazek postupovat na evropské půdě proti omezení suverenity České republiky. Aktivně hodlá navrhovat přísnou ochranu hranic před nelegální migrací, postupovat proti znovuprosazení zákazu spalovacích motorů či takzvané Zelené dohodě. Pětice v pondělí představených priorit obsahuje také „jasný postoj proti zrušení české koruny a zavedení eura“.

Macinka na tiskové konferenci odpovídal i na dotaz ohledně názoru exprezidenta na spolupráci Přísahy a Motoristů v evropských volbách. Uvedl, že o tom hovořil s Klausem během oběda a exprezident si myslí, „že to dává smysl“.

Psali jsme:

Šlachta kvůli ambici kandidovat na podzim do horní parlamentní komory půjde do červnových evropských voleb z posledního místa kandidátky. S Macinkou o koalici vyjednával od podzimu. Tehdy Motoristé jednali i se Svobodnými.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb profil))Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%