Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Orwell psal varování, nikoliv návod. Hašek se pustil do Gregorové

Orwell psal varování, nikoliv návod. Hašek se pustil do Gregorové

Markéta Gregorová (Piráti) varovala před extremismem v hospodách a také prohlásila, že na pirátské kandidátce nevidí žádnou "špatnou krev". Se zlou se ale potázala. "Běžných občanů" se zastal advokát Michal Hašek.

Michal Hašek, advokát
27. ledna 2024 - 06:05

„Nejen v Česku působí extremistické živly, které mezi lidi v hospodách rozšiřují dezinformace a podkopávají demokracii, pronesla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS pirátská europoslankyně Markéta Gregorová s tím, že cílem strany podle ní není přebírání voličů subjektů s odlišnými hodnotami, ale spíše vykolíkování si jasné ideové pozice. O pirátské kandidátce do Evropského parlamentu pak následně řekla, že je dobře složená a že v ní není „žádná špatná krev“.

Evropské země včetně Česka trápí podle Gregorové nejrůznější extrémistické živly. V reakci na diskusi ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) s občany Karviné si vzpomněla i na obvyklé lokace, kde působí nejčastěji.„Snaží se podkopat demokracii a naši bezpečnost tím, že například mezi lidmi v hospodách rozšiřují nejrůznější manipulace či dezinformace, jak se na ně valí hordy lidí, co jim berou ukrajinští uprchlíci nebo co má údajně představovat Vladimir Putin,“ konstatovala pirátka Gregorová v pořadu K věci.

To nazdvedlo advokáta a bývalého dvojnásobného hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, který k tomu napsal své.

„Když paní Gregorová, toho času poslankyně Evropského parlamentu a místopředsedkyně Pirátů, manifestovala s transparentem “PRCAT”, zasmál jsem se tomu asi jako většina jiných. Nad jejími včerejšími výroky o živlech v hospodách a o tom,že Piráti nemají na kandidátce špatnou krev, však už úsměv tuhne. Progresivní klaka zjevně zkouší, kam může milimetr po milimetru, centimetr po centimetru posouvat hranice. Nechci, aby žádný politik kohokoliv hodnotil podle “krve”, to už tady v minulém století bylo a stálo to miliony lidských životů. Nechci ani, aby byl někdo za svůj svobodný názor v hospodské debatě označován jako “živel”, to už popsal Jaroslav Hašek ve Švejkovi na příkladu chudáka hospodského Palivce a příběhu obrazu císaře pána,na kterého “sraly mouchy”, za to si pro Palivce přišli tajní a dostal několik let natvrdo. 

Psali jsme:

Suma sumárum. Kolabující, Piráty nově zaváděný systém občanky v mobilu je proti myšlenkovému světu Markéty Gregorové neškodná lapálie. Orwell psal varování, nikoliv návod," napsal na svém facebookovém profilu Hašek.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%